Poslední červnová sobota bude patřit Bikemaratonu Drásal České spořitelny

Tisková zpráva ze dne 10. 6. 2021

 

Holešov – Město Holešov opět přivítá závodníky i diváky a fanoušky cyklistického závodu Drásal České spořitelny, který je již stálou součástí letního programu sportovního dění, pojede se už po osmadvacáté. Závod se tradičně uskuteční pod křídly seriálu Kolo pro život a je naplánován na termín 26. června. 

Letošní novinkou je návrat závodu zpět do kategorie UCI. Na základě požadavků technické komise UCI byla trasa A zkrácena pro kategorii žen na 85 km. Start je společný s kategorií mužů v 7:45 z náměstí E. Beneše, rozdělení je za Trojákem na 49. km. „Ve zkratce to znamená, že žádná žena nepojede trasu 117 km a žádný muž nepojede zkrácenou trasu 85 km,“ vysvětluje pořadatel akce Ondřej Fojtík.

Další trasy budou tradiční, v 5:30 vystartují z náměstí Dr. E. Beneše neohrožení bikeři na trasu Force OBR Drásal,  který je svojí délkou a náročností jedinečnou trasou v České Republice. Následovat bude v 7:45 trasa A men i women. Chybět nebude ani půlmaratonská trasa B se startem v 11 hodin. V poledne pak mohou vyrazit hobby jezdci na 31 km dlouhou trasu C a pro rodiny je připravena rodinná jízda na 15 km. Součástí programu budou také dětské závody, které se budou konat od 9 hodin v zámecké zahradě, která je také cílem a zázemím celého bikemaratonu.

Chcete být i vy spojeni s touto sportovně – kulturní událostí roku? Být spojeni s tradicí, hodnotami fairplay a aktivně se podílet na pořádání legendárního závodu? Rádi Vás uvítáme mezi námi. Požadované činnosti spočívají např. v obsluze na občerstvovacích stanicích, pořadatelské činnosti v místě startu a cíle. Můžete být pořadatelé a regulovčíci po trasách závodů. Prosíme zájemce, aby se hlásili na info@drasal.cz. Děkujeme!

Sobotním závodům bude předcházet 25. 6. Dětský sportovní den, který nabídne dětem holešovských základních škol i veřejnosti možnost vyzkoušet si mnoho zajímavých sportovních atrakcí, které jsou zaměřeny na edukaci, bezpečnost silničního provozu a všeobecnou pohybovou průpravu. Pod vedením odborných instruktorů si děti mohou zdarma vyzkoušet dětské dopravní hřiště, pumptrack jako součást T-mobile Adventure parku, Ninja dráhu České spořitelny nebo stanoviště s všeobecnou pohybovou průpravou. Dětské sportovní dny jsou určeny žákům prvního stupně základních škol. Vstupné je zdarma a pitný režim a drobné občerstvení je zajištěno. Každý účastník si také odnese malý dárek.

Další informace k nalezení na webu www.drasal.cz a www.kolopro.cz

Hana Helsnerová
hana.helsnerova@holesov.cz
774359921

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star