Okamžitá materiální sbírka pro oblasti zasažené tornádem

Hasiči Holešov pořádají okamžitou sbírku pro oblasti postižené tornádem na jižní Moravě. 

Mezi poptávaný materiál patří velké plachty na přikrytí střech, opravárenský materiál (lopaty, hřebíky, nářadí atd), deky, spacáky, oblečení (dětské i dospělé - čísté), hygienické potřeby, čistící prostředky, balená voda apod.

Materiál je možné odevzdávat na hasičské zbrojnici na ulici Bořenovská v časech:

pátek 25. 6. od 18 do 21 hodin

sobota 26. 6. od 10 do 12 hodin a od 17 do 20 hodin

neděle 27. 6. od 10 do 12 hodin a od 14 do 18 hodin

Dále se do sbírky zapojuje SVČ Tymy, kam můžete svou materiální pomoc nosit během dnešního dne, tady 25. 6. do 18 hodin.

Dále pak sbírku organizuje T.J. Sokol Všetuly a Taneční studio Jany Lochmanové - sběrná místa jsou v ulici Malá, č. p. 28 a Všetulská sokolovna.

Město Holešov připravuje oficiální sbírku na pomoc obcím a lidem z jižní Moravy, kde ve čtvrtek večer zničilo řadu domů, infrastrukturu a úrodu tornádo. Sbírka bude schválena Radou města v pondělí 28. 6. a předpokládá se, že i Zastupitelstvo města na odpoledním jednání schválí dar města Holešova na pomoc těmto obcím - tj. pro ORP Břeclav a Hodonín. Město také zřídí konto na tuto finanční sbírku.


Už od zítřka na Bikemaratonu Drásal bude na zámku umístěna "pokladnička" na finanční dary. Za tuto sbírku budou odpovídat Rudolf Seifert, Karel Bartošek a Jana Slovenčíková.

Děkujeme všem, kteří se rozhodnou pomoci těm nejpotřebnějším.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star