Vydejte se "Cestami proměn"

Výstavy pod širým nebem se v Holešově setkaly s velkým úspěchem. Nyní máte možnost prohlédnout si Národní putovní výstavu s názvem "Má vlast cestami proměn", která je umístěna ve stínu kaštanů při vstupu do zámecké zahrady. Prostudivat si ji můžete během celého měsíce července. "Putovní výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině. Díky odhodlání místních lidí a ochotě řady donorů se chátrající stavby mění v důstojné objekty s užitečnou náplní, veřejný prostor dostává novou tvář, sakrální objekty nacházejí svůj ztracený smysl a příroda se nadechuje k novému životu," uvádí pořadatelé výstavy. Pro město Holešov jsme zvolili 8 panelů, na kterém jsou vyobrazeny proměny nám zeměpisně nejblížší - kraj Moravskoslezský, Jihomoravský, Zlínský a Slovensko.

Prostřednictvím fotografií a příběhů prezentujeme stav před rekonstrukcí a po ní. Výstavu pořádá spolek Cestami proměn, z.s. ve spolupráci s Národní kulturní památkou Vyšehrad. Partnery výstavy jsou kraje České republiky a spolupracuje řada dalších organizací a institucí.Výstavou děkujeme tvůrcům proměn za jejich úsilí vytvářet hezčí a užitnější prostředí pro nás všechny. 

Jedná se o unikátní projekt a zároveň soutěž, do které se přihlásilo také město Holešov s obnovou náměstí sv. Anny a masných krámů. V této souvislosti žádáme o součinnost při hlasování o nejlepší realizovaný projekt. Hlasovat můžete zde: http://www.cestamipromen.cz/hlasovani

Děkujeme a přejeme příjemný prožitek při návštěvě výstavy, celé zámecké zahrady i města Holešova.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star