Hlášení městského rozhlasu 7. - 8..7.2021

Festival židovské kultury Ha-Makom 2021 proběhne od úterý 20. do soboty 24. července. Informace o programu je možno nalézt na webových stránkách festivalu, města a městského kulturního střediska i na plakátovacích plochách ve městě.

Dne 16. července  můžete využít testování PCR – kloktací samoodběrová  sada. Testy si předem rezervujte ve  Středisku volného času TYMY, telefon  734 358 563.  Testy je možno předem vyzvednout denně  od 7,00 do  17,00  hodin v TYMY s vratnou zálohou 100,- Kč. Sběr  testů  je  2. července a 16. července do 10 hodin. Elektronickou  žádanku si každý vyplní sám, výsledky PCR testů dojdou ještě ten den – max. do 22,00  hodin sms zprávou. Certifikát je poté možno vytisknout na základě došlého kódu.

V sobotu 10. a v neděli 11. července proběhne III. setkání řezbářů v Přílepích. Na zahradě přílepského zámku bude možno sledovat řezbáře při práci od 10,00 do 17,00 hodin, v parku bude spousta atrakcí pro děti a rovněž zde bude umístěna výstava „Stromy republiky ve Zlínském kraji“. Budou pořádány komentované prohlídky parku. V sobotu navíc bude po celý den pracovat na zahradě umělecký kovář a v 10,00 hodin proběhne loutkové představení Jirky Kuhla a v neděli od 16,00 divadelní hra Don Quijote de La Mancha v podání divadla Klauniky z Brna. Občerstvení je zajištěno.

Holešovští fotbalisté srdečně zvou na přípravné utkání SFK ELKO Holešov versus Rousínov v sobotu 10. července na fotbalovém stadionu Střelnice. Zahájení utkání je v 17,00 hodin

Středisko volného času TYMY oznamuje, že zbývají ještě volná místa na některé pobytové a příměstské tábory a volná místa na letní příměstské kempy v měsíci srpnu. Veškeré informace v kanceláři SVČ TYMY

Nízkoprahový klub Coolna bude otevřen i přes letní prázdniny. Od pondělí do pátku v čase od 10 do 15 hodin nás mohou navštívit děti a mládež z Holešova a blízkého okolí. Najdete nás na Školní ulici v bývalém Středisku volného času Duha. Chystáme pestrý program a spoustu výletů. Více informací na Facebooku nebo Instagramu Coolny. Těšíme se na vás. 

Od počátku července probíhají plánované práce na rekonstrukci ulice Grohova. Postupně je omezován provoz na ulici a ulice bude postupně uzavírána , od 7. července jsou zahájeny výkopové  práce na konstrukcí vozovky i chodníků. Pro běžný provoz bude ulice po celou dobu výstavby uzavřena. Vjezd bude umožněn pouze výjimečně pro obyvatele a provozovny na základě povolení stavby. Po celou dobu stavby se zhotovitel pokusí v omezené míře zabezpečit příjezdy pro zásobování provozoven.  Pro chodce bude ulice průchozí.  

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie, a to v pondělí 12. července od 7,30 do 15,00 hodin  části ulic Holajka a Střelnice a ve středu 14. července od 7,30 do 15,00 hodin v některých objektech místní části Količín .  Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star