Letní městské brigády v plném proudu

Už druhý týden probíhají v Holešově městské brigády. Předpokládáme, že během letošních prázdnin radnice zaměstná zhruba 120 mladých, zatím se do práce podle stanoveného harmonogramu zapojilo 62 brigádníků (33 dívek a 29 chlapců).

45 žáků a studentů pracuje v Holešově a uplatnění našlo u Sboru dobrovolných hasičů Holešov,  v 1. Základní škole Holešov, ve společnosti Technické služby Holešov, s. r. o., u městské policie, pomáhají také v mateřské škole v ul. Grohova, v zámecké zahradě, v městské knihovně nebo v Mateřském centru Srdíčko.

17 dětí bylo přiděleno zdejším osadním výborům a práce se pro ně našla v Tučapech, Žopích, Količíně i v Dobroticích.

Brigády jsou určeny pro zájemce ve věku od 15 do 26 let, kteří mají trvalý pobyt v Holešově nebo jeho místních částech a jejich mzda je na úrovni oficiální minimální mzdy. Zájem o tuto formu práce pro město je obrovský a jako každoročně, i letos počet zájemců převýšil možné kapacity města. (Nyní už není možné se na brigády dodatečně přihlašovat.)

Jsme rádi, že se mladí lidé do letních brigád zapojují. Prostřednictvím práce v městských organizacích a při práci (drobné opravy, údržba, stěhování…) tak získávají osobní vztah k městu.

Jana Rohanová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star