Žně jsou v plném proudu, Mikroregion Holešovsko už připravuje Dožínky

Tisková zpráva ze dne 30. 7. 2021

 

Holešov – Poslední srpnová neděle bude v Holešově patřit Dožínkám Mikroregionu Holešovsko, které budou uskutečněny v plném programu, od průvodu, přes hudební program až po závěrečnou zábavu s dechovkou. Poděkujeme tak za letošní úrodu a pokusíme se návštěvníkům nabídnout bohatý kulturní a folklorní zážitek.

Krojovaný průvod vyrazí v devět hodin ráno od kovárny ke kostelu, kde bude sloužena Dožínková mše svatá, následně se pak krojovaní i všichni hosté přesunou do zámecké zahrady. Tam už bude čekat bohaté občerstvení, hudební a další kulturní program, přehlídka dechových hudeb i folklorních souborů. Přivítáme imitátora Václava Faltuse nebo iluzionistu Aleše Krejčího. Vystoupí také mušketýři Green Regimentu Kurovice nebo harmonikář Antonín Adamec. Chybět nebude ani tradiční a oblíbená tombola.

S originálním programem se představí také Malé muzeum kovářství, kam jsou návštěvníci zváni v odpoledních hodinách. Zatímco vloni jsme se vrhli na „velké prádlo“, letos se podíváme zpátky do do školních lavic, protože heslem letošního ročníku je: „Dyž sem chodil do školy, to bévaly časy…“. Na originální program zve Renée Rudolfová, správkyně muzea: „Děti si vyzkouší psát na tabulky jako za starých časů, připravena je také dobová scénka, v podkroví kovárny bude výstava fotek škol našeho regionu z 20. století a chybět nebudou ani ukázky kovářské práce.“

Celým dožínkovým programem nás provede herec Městského divadla Zlín Zdeněk Julina.

 

 

Hana Helsnerová
hana.helsnerova@holesov.cz
774359921

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star