Triatlonisté usilovali o titul „HolešovMAN 2021“

Už potřinácté se na trať tradičního triatlonu vydali závodníci, aby si poměřili síly v plavání, jízdě na kole a běhu. Základnou pro tento závod je holešovské koupaliště, kam letos dorazilo okolo dvou set závodníků a velká spousta fanoušků.

Po zdolání 500m v bazénu městského koupaliště popadnou závodníci kola a vydají se na 25 km dlouhou trať vedoucí přes Lysinu, aby se po dojezdu do depa rozběhli směrem na Želkov a zase zpět do cíle. Nejlépe se se závodní trasou vypořádal Radek Šíbl, následoval Hanslian Filip a na třetí příčce se umístil Vojtěch Neradil. Mezi ženami kralovala Helena Kotopulu. Nejúspěšnější štafetou byla Trimity Sport Academy ve složení Jiří Mitáček, Dalibor Hudeček a Martin Čmelík.

Triatlon HolešovMAN je typický svou skvělou a přátelskou atmosférou. Také tentokrát se našli recesisté, kteří přišli pořadatele podpořit dobrou náladou. Například startovní číslo 1, které není snadné získat, hrdě nesl Martin Koplík, který ovšem do bazénu nakonec neskočil. Ono by se mu totiž s velkou sádrou na noze špatně plavalo, jelo na kole a s berlemi patrně i špatně běželo. Nepokazil však legraci a na start se i přesto postavil. Získal pak alespoň čestné místo prvního regulovčíka.

Moderátorským slovem závod provázel Ondřej Němec, který je znalý a protřelý, a proto se všichni diváci mohli dozvědět spoustu „špeků“ a zajímavostí o závodnících.

Blahopřání posíláme všem vítězům a poděkování pořadatelům.

Podrobné výsledky nájdete zde.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star