Závěrečný koncert LŠBH nabídne hudbu pro široké publikum

Den posledního soudu není zrovna optimistický název velkolepého závěrečného koncertu letní školy barokní hudby, není třeba se ale obávat, půjde o hudbu líbivou, určenou pro širokou veřejnost.  

"Johann Sebastian Bach v memorandu ohledně církevní hudby, zaslaném roku 1730 městské radě v Lipsku, charakterizuje hudební žánry v Německu a jejich zdroje  z Itálie, Francie, Anglie a Polska. Vystihuje tak kosmopolitní charakter německé hudby první poloviny 18. st., jenž dostal označení „vermischter geschmack“, smíšený vkus. Vedle Bacha a Händela tento ideál smíšeného vkusu naplňuje především Georg Phillip Telemann (1681-1767). Jeho dílo čítá přes 3000 skladeb a zasahuje tak do všech žánrů instrumentální i vokální hudby," uvádí pořadatelé LŠBH.

A právě Telemanovo dílo vokálně-instrumentální neoprávněně stojí ve stínu zmíněného Bacha či Händela.

Čeká nás bohatá instrumentace orchestru, objeví se hned 12 alegorických postav, obrovské množství skvělých hudebníků na jednom podiu. Takto velké dílo umožňuje zapojení všech složek školy: instrumentálních i vokálních tříd, orchestru, sboru i sólistů. Máme se na co těšit.

Hana Helsnerová

plakat-a-lsbh-2021-holesov-upraveno2.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star