Těšte se s námi na poslední srpnový víkend

Poslední srpnový víkend bude opravdu kulturně a společensky velmi bohatý. Na své si přijdou malí i velcí. Motoristé a obdivovatelé naleštěných veteránů se mohou těšit na výstavu historických vozidel, která bude doprovázena Luhačovickým okrašlovacím spolkem Calma, který v Holešově bude prezentovat historické kostýmy. O program pro děti se postará SVČ TYMY s tradičním Rozloučením s prázdninami, Divadlo Kejkle zahraje pohádku o kůzlátkách a po celý den bude možné navštívit Veselou pouť s E.ON. Pro dobrou náladu pak bude hrát kapela Texas. Od 16:30 do 22:30 bude probíhat Muzejní noc, která měla již na začátku léta tak velký úspěch, že se na všechny ani nedostalo. Pokud se chcete podívat do zámeckého podzemí, doporučujeme si místa zarezervovat včas. Těšit se můžete na kolotoče a chybět nebude ani občerstvení.

Neděle pak bude patřit Dožínkám Mikroregionu Holešovsko, v plném rozsahu a s nabitým programem od průvodu, přes hudební program až po závěrečnou zábavu s dechovkou. Poděkujeme tak za letošní úrodu a pokusíme se návštěvníkům nabídnout bohatý kulturní a folklorní zážitek.


Krojovaný průvod vyrazí v devět hodin ráno od kovárny ke kostelu, kde bude sloužena Dožínková mše svatá, následně se pak krojovaní i všichni hosté přesunou do zámecké zahrady. Tam už bude čekat bohaté občerstvení, hudební a další kulturní program, přehlídka dechových hudeb i folklorních souborů. Přivítáme imitátora Václava Faltuse nebo iluzionistu Aleše Krejčího. Vystoupí také mušketýři Green Regimentu Kurovice nebo harmonikář Antonín Adamec. Chybět nebude ani tradiční a oblíbená tombola.
S originálním programem se představí také Malé muzeum kovářství, kam jsou návštěvníci zváni v odpoledních hodinách. Zatímco vloni jsme se vrhli na „velké prádlo“, letos se podíváme zpátky do do školních lavic, protože heslem letošního ročníku je: „Dyž sem chodil do školy, to bévaly časy…“. Na originální program zve Renée Rudolfová, správkyně muzea: „Děti si vyzkouší psát na tabulky jako za starých časů, připravena je také dobová scénka, v podkroví kovárny bude výstava fotek škol našeho regionu z 20. století a chybět nebudou ani ukázky kovářské práce.“


Celým dožínkovým programem nás provede herec Městského divadla Zlín Zdeněk Julina.

Na viděnou 28. a 29. srpna v zámecké zahradě Holešov.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star