Zahajujeme oslavy knihovny

Holešovská knihovna slaví, a to si žádá náležitý program oslav. Zahájíme je 25. srpna, kdy světlo světa spatří hned dvě krásné záležitosti. Ve spolupráci odboru kultury, školství a památkové péče s pracovnicemi knihovny a trpělivými grafiky byla vytvořena nová venkovní výstava s názvem "Po stopách knihovnictví v Holešově", která bude zdobit nejen centrum našeho města. Tentokrát se panely přesunou z velké části k budovám, kde v historii knihovna sídlila. Na panelech najdete něco z historie, něco ze současnosti a něco také z výhledu do budoucnosti.

Dalším bodem programu bude slavnostní představení a požehnání nové knihy, kterou si tak trochu vyžádalo publikum oblíbeného předčítání pověstí. Ano, je to tak, Holešovské pověsti mají konečně knižní podobu, jsou opatřeny ilustracemi a jsou moc povedené. Nenechte si ujít autorské čtení Karla Bartoška i následnou autogramiádu.

K tomu všemu bude hrát a zpívat „Sváteční Heda“ – Vlaďka Dvořáková a její přátelé.

Oslavy budou pokračovat v září, kdy je plánována velká výstava v prostorách zámku, komentovaná vycházka „po stopách knihovnictví v Holešově“ i vydání publikace o holešovské knihovně.

Videopozvánka a poslední předčítaná pověst zde.

krest-povesti-nahled.jpg

Hana Helsnerová

plakat-zahajeni-vystavy-web.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star