Motokáry po 30 letech ovládly „Rymický trojúhelník“

Pro mnohé nevídaná podívaná, pro jiné důvěrně známý pohled, zvuk i vůně. Po třiceti letech se do Rymic vrátily závody motokár.  Napínavému odpoledni s nádechem nostalgie neodolaly stovky návštěvníků.

S nápadem přišlo několik nadšenců, kteří již v minulém roce zorganizovali nultý ročník výstavy rymických veteránů. Hlavním cílem bylo uspořádat exhibici a připomenout si tu nenahraditelnou atmosféru závodů motokár. Rymický trojúhelník, který získal svůj název díky tvaru trati, nám nabídl opravdu zajímavé pohledy, kdy se motokáry proháněly kolem kostela nebo ostře řezaly „vracečky“. Zážitek to byl vskutku jedinečný, pro některé dokonce adrenalinový. Lidé v publiku vzpomínali, jak to bylo „tehdy“ a někteří dokonce plánovali, že pokud se tradice udrží, tak nebudou váhat a motokáru si také pořídí.

V několika kategoriích se představily více než dvě desítky jezdců, došlo také na karamboly, naštěstí ale ne vážného charakteru. A jelikož nešlo o závody v pravém slova smyslu, vítězi se stali všichni. Návštěvníci si mohli tehdejší závody motokár připomenout díky výstavě fotografií a také prostřednictvím večerního promítání dobových nahrávek.

Teď už nezbývá, něž jen počkat, jestli se v Rymicích rozhodnou tuto tradici oživit i pro příští léta.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star