Druhá část Dnů města Holešova proběhne už tuto neděli

Obvyklým vrcholem tradičních Dnů města Holešova bývá oceňování osobností města a následný slavnostní koncert, obě události se zpravidla konají v polovině května. Letošní Dny města ale tradiční nebyly, a tak první část sice proběhla v květnu, ovšem osobnosti města budeme oceňovat až nyní, o první zářijové neděli.

V neděli 5. 9. si pro svá ocenění přijdou osobnosti z oblasti  kultury, volnočasových aktivit, sportu a v posledním bloku pak osobnosti města Holešova za rok 2020.

Večer pak bude patřit skvělým hudebníkům, kdy se v Drive Clubu bude mísit jazz, latina, soul a karibská muzika v podání skvělé americké zpěvačky Lauren Henderson z hispánského prostředí Floridy za doprovodu amerického klavíristy Waltera Fischbachera , Ulf Strickera na bicí a českého kontrabasisty Petera Dvorského. Stejným žánrem, ale v instrumentálním virtuózním podání se představí fenomenální hráč na šestistrunnou baskytaru, světoběžník Christian Galvéz, který svůj nástroj povýšil na dominantní sólistickou exhibici, kterému ovšem sekundují další skvělí muzikanti, všichni hosté z daleké Chile. Christian Galvéz vystupoval s mnoha hvězdami jazzrocku jako Billy Cobhamem, Stanley Clarkem nebo ChickemCoreou. The Chilean project natočil koncertní album z mekky jazzu  Blue Note Clubu v New Yorku. Holešovský koncert se uskutečňuje pod záštitou chilského velvyslance v ČR, a to v souvislosti s významným oceněním firmy SATTURN HOLEŠOV chilskou vládou.

Nenechte si tento zajímavý a neobvyklý nedělní program ujít.

Hana Helsnerová

nocturno.png

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star