Kniha Z. Zapletala Půlnoční běžci jako téma Českého rozhlasu

Právě dnes, 3. září, se dožívá významného životního jubilea regionální autor, který v Holešově žil, působil a zanechal zde hlubokou stopu, pan Zdeněk Zapletal. O něm samotném a hlavně pak o jeho díle Půlnoční běžci jsme si povídali s redaktorkou Českého rozhlasu Zlín Veronikou Žeravovou. S velkou radostí a hlavně pak blahopřáním, které autorovi posíláme alespoň na dálku, přinášíme výsledek našeho povídání.

Dílo, které ve své době způsobilo velký poprask, je nadčasové a je jakousi sondou do společenského života a mezilidských vztahů nejen osmdesátých let minulého století, ale klidně i současnosti. Věci se změnily, například už není boj o nedostatkové zboží, ovšem lidské povahy jsou neměnné. Mluvili jsme také o tom, jak se změnilo samotné město Holešov (v knize pojmenováno jako Městec), vzpomínali jsme na jednotlivé prodejny, továrny, restaurace, z nichž sice již většina zanikla, ale mnozí je mají stále v živé paměti.

Povídalí jsme dlouho, reportáž by mohla být hodinová, ovšem přidělený čas je neúprosný. Kdo tedy nestihl živě dnes ráno, může si krátkou reportáž nejen o Holešově pustit v odkazu níže. Děkujeme za příjemnou literární chvilku. 

Pro knihu Zdeňka Zapletala Půlnoční běžci byl inspirací Holešov, v románu najdete reálná místa i lidi | Zlín (rozhlas.cz)

Hana Helsnerová

img-20210831-112540.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star