Hlášení městského rozhlasu 19. - 20.7.2017

Již 17. ročník Festivalu židovské kultury Holešov Ha – Makom bude zahájen v úterý 25. července a to otevřením pietního místa tzv. Nové synagogy, zničené nacisty v parčíku před bývalou Charitou (autoškolou) na náměstí Svobody a to za účasti velvyslance Státu Izrael, hejtmana Zlínského kraje a dalších představitelů vlády a Parlamentu ČR. Až do soboty 29.července bude probíhat mimořádně bohatý program koncertů, přednášek, prohlídek památek, hudebních a filmových besed, filmových a tanečních představení v holešovské Šachově synagoze, v holešovském zámku, na holešovském židovském hřbitově, v kině Svět , v restauraci Starý pivovar a v kavárně Mlsná kočka. Na náměstí Dr.E.Beneše bude v provozu informační stan, ve kterém budou k dispozici všechny informace o dění festivalu včetně festivalových novin zdarma. V neděli potom bude festival zakončen rovněž již tradičním zájezdem, tentokrát za židovskými památkami města Brna.

 

V době prázdnin (červenec-srpen) bude uzavřena pobočka Městské knihovny Holešov v Dobroticích. Rovněž pobočka Městské knihovny Holešov v Žopech bude tentokrát jen v srpnu z důvodu stavebních prací a stěhování uzavřena.

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie v pátek 21. července od 7,30 do 14,30 hodin v některých domech místní části Žopy. K dalšímu přerušení dodávky elektrické energie dojde v pondělí 7. srpna od 7,30 do 11,00 hodin v částech ulic Boženy Němcové, Dvořákova, Jiráskova, Komenského, Masarykova, Očadlíkova, Osvobození, Samostatnost, Tovární, U kasáren, Újezd, Za drahou a Zlínská, tentýž den od 11,30 do 15,00 hodin v částech ulic Bartošova, Družby, Havlíčkova, Národních bojovníků, Novosady, Palackého a Školní. Dále ve středu 9. srpna od 7,30 do 11,00 hodin v částech ulic Havlíčkova, Novosady, Školní a Sušilova a tentýž den od 11,30 do 15,00 hodin na ulici Samostatnost č.p. 1646 ve společnosti UNIQUE Textiles. Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

Středisko volného času Tymy Všetuly organizuje během letošních prázdnin řadu příměstských i pobytových táborů. Jedná se o příměstský tábor PARKOUR – škola mladých kaskadérů - ve dnech 31. července až 4. srpna, cena 1 490,- Kč. Dále příměstský tábor Letní jazykový camp se zahraničními dobrovolníky ve dnech 7. – 11. srpna, cena 1 690,- Kč, dále letní pobyt Tančící kruh – Muzikoterapie na Horní Bečvě ve dnech 14. až 18. srpna za základní cenu 2 990,- Kč bez dopravy, 3 590,- Kč  s dopravou plus 2 200,- Kč lektorné, dále příměstský tábor Pohádkové prázdniny pro děti od 4 do 6-ti let ve dnech 21. až 25.srpna  v ceně 1 490,- Kč, dále sportovní příměstský tábor Sport camp se zaměřením na stolní tenis a golf ve dnech 21.až 25. srpna za 1 490,- Kč a příměstský tábor Za zvířaty kolem světa ve dnech 28. srpna až 1. září, cena 1 290,- Kč. Veškeré informace o táborech Tymy dostanete a přihlášky můžete podat v kanceláři Tymy Všetuly. Počet míst na tábory je omezen.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star