Školní rok 2020-21 začal

Po mimořádně „divném“ minulém školním roce, kdy děti skoro nechodily do školy,  začal ve středu 1. září v Holešově relativně „normálně“ nový školní rok 2021 – 2022. I když žáky všech ročníků kromě prvňáků čekalo testování a nošení roušek, sešli se ve třídách a zahájili výuku – jev v uplynulé době naprosto vzácný. Velký den to byl hlavně pro novopečené školáčky. Žáčci prvních tříd se poprvé v životě rozhlédli po svých školních třídách. Na 1. Základní škole jich bylo 54 na 2. Základní škole 45 a na 3. Základní škole 46. Kromě opravdových prvňáčků přišlo na 3. ZŠ ještě patnáct dětí těsně předškolního věku, které zde budou navštěvovat přípravnou třídu – s programem jako v mateřské škole, ale už v řádné školní třídě. Do Základní školy pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami letos nastoupili rekordní tři prvňáčci.

Všechny zbrusu nové školáky přivítali kromě paní učitelek, vychovatelek družin a vedení škol také starosta města Holešova a oba místostarostové, kteří jim předali drobné dárky od města. Školy obdržely rovněž pro potřeby výuky „Šachovy školní kalendáře“ a „Holešovské pověsti“.

Doufejme, že letošní školní rok bude podstatně normálnější než ten předchozí, protože to, že děti nemohu chodit do školy jim nepředstavitelně ubližuje.

Karel Bartošek

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star