Rohálovská padesátka má za sebou už 12. ročník

V podzimním termínu se uskutečnil oficiální bikerský závod Rohálovská 50, který byl ovšem po jarním úspěchu otevřen také běžcům. Pořadatelé tak udělali další krok vpřed, aby vyhověli všem, kteří si chtěli poměřit síly na krásné (i když náročné) trati dnes již kultovního závodu.

V dopoledních hodinách šláply do pedálů děti, které mohly závodit hned ve 14 kategoriích. Krátce po dvanácté hodině se již do startovních koridorů začali řadit závodníci, nad hlavy se vyhoupl vrtulník, předjezdec „nakopl“ svoji krosku a přesně ve 12:30 za tónů tradičního hudebního doprovodu a za výstřelu z brokovnice odstartovalo 523 odhodlaných jezdců vstříc kopcům, sjezdům i divácky atraktivním brodům. Jakmile všichni cyklozávodníci opustili zaváděcí kolo, postavili se na start ultramaratonci. Ještě před startem ale všichni přítomni věnovali vzpomínku a minutou ticha uctili památku běžce a kamaráda Ondry Tabarky, který v srpnu tragicky zahynul.

Neuběhly ani dvě hodiny a pomyslnou cílovou pásku proťal zlínský závodník Tomáš Ševců, který Rohálovskou 50 jel poprvé a dle jeho slov se na ní docela trápil. Jako druhý dorazil Michael Zetak a třetí příčka patřila Davidu Bártkovi. Mezi ženami byla nejrychlejší Julie Malošíková. Mezi běžci pak kraloval Jaroslav Vicher s časem 3:51:03. Blahopřejeme všem vítězům, mezi které se počítají i ti, kteří zvítězili sami nad sebou.

Atmosféra v hlavním dějišti byla skvělá, stejně jako podél trati i v brodech, fanoušci podporovali, co jim hrdlo stačilo a bouřlivý potlesk v cíli byl pak zaslouženou odměnou. A právě to dělá Rohálovku Rohálovkou - krásný závod, výborná nálada a přátelské prostředí. Je to dlouhý příběh o tom, jak se z „jarní srdcovky“ vyklubala „podzimní kultovka“.

Nechybí ani reportáž přímo z centra dění: https://www.holesovtv.cz/sport/58-rohalovska-srdcovka-zas-a-znovu 

 

Podrobné výsledky pak najdete zde: https://my.raceresult.com/171458/results 

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star