Skvělá nabídka pro absolventy základních škol

Holešovská přehlídka středních škol a pracovních příležitostí je již skutečně proslulá akce, na které se formou burzy prezentují především střední školy, ale i některé podniky, které přijímají nastávající absolventy základních škol. Holešovský zámek poskytuje reprezentativní a dostatečně rozlehlé prostory, ve kterých mohou zejména střední školy plně rozvinout svou nabídku a předvést, co všechno se jejich studenti učí či mohou naučit. A že je toho nepřeberné množství -  návštěvníci přehlídky si mohli ochutnat skvělé (samozřejmě nealkoholické) koktejly, prohlédnout si nádherné rytiny do kovu, dřevořezby, výrobky ze dřeva, elektronická udělátka, roboty, 3D tiskárny, dokonce se nechat načesat od budoucích skvělých kadeřnic, ale třeba i jen převzít zajímavé informační materiály od řady velmi zajímavých a atraktivních středních škol.

Přehlídku uspořádala Okresní hospodářská komora Kroměříž, město Holešov a Úřad práce ČR, kontaktní pracoviště Holešov za pomoci městského kulturního střediska Holešov letos 19. října a přes covidový Damoklův meč byla hojně zastoupena. Ostatně letos zde vystavoval a prezentoval rekordní počet středních škol a firem – zájemce vítalo celkem 49 stánků. Akce byla zajímavá jak pro žáky vyšších ročníků základních škol, jejich rodiče, pedagogy, ale také pro širokou veřejnost nejen z Holešova. Stánky vystavovatelů zaplnily velký sál i sousedící sál číslo 128 a opravdu každý si mohl vybrat v nepřeberné nabídce studijních programů a učebních oborů od těch nejobecnějších - gymnaziálních až po ty nejspecializovanější.

Slavnostní zahájení proběhlo jako obvykle v 9 hodin. Úvodní slovo přednesla ředitelka Okresní hospodářské komory Kroměříž Jaroslava Nováková. Za město Holešov promluvil starosta města Mgr. Rudolf Seifert.

Karel Bartošek

foto Karel Bartošek, Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star