Zámecká 5 netradičně v říjnu

V rámci snahy o zachování tradice se v pátek 22. října uskutečnil jubilejní 10. ročník závodu Zámecká 5. Je to atraktivní běh, který začíná a končí na městském Stadionu Míru a jeho trasa vede zámeckou zahradou. Tentokrát zámeckou zahradou vybarvenou do podzimních barev. Počasí ale vyšlo, sluníčko vydrželo, a tak závod proběhl bez sebemenších komplikací. Na start hlavního závodu se postavilo více než sto závodníků a přibližně stejný počet dětí odstartoval při dětských závodech.

Pro vítězství si doběhl Tomáš Navrátil z AK Kroměříž, druhou příčku obsadil Radek Šíbl a jako třetí do cíle dorazil Petr Kučera. Mezi ženami kralovala Martina Novotná. Závod si zaběhl také pan Vladislav Knebl, narozený v roce 1935, kterému patří obrovská poklona. Podpořit jej přijela celá početná rodina. Nechyběl ani Oldřich Jasenský, což je jediný běžec, který se zúčastnil každého ročníku Zámecké pětky.  

Další výsledky si můžete prohlédnout zde: https://www.atletikauni.cz/cz/s1522/Kalendar-akci/Seznam-akci/c2130-Detail-akce/ata865-Zamecka-5 

 

Blahopřejeme všem závodníkům a budeme se těšit v příštím roce, pravděpodobně již v tradičním červnovém termínu.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star