Hlášení městského rozhlasu 26.7..2017

Dovolujeme si všechny zájemce pozvat i na třetí den Festivalu židovské kultury Ha-Makom Holešov 2017. Ve čtvrtek 27. července bude festivalový den opět zahájen ve 14,00 hodin a to mystickou prohlídkou Šachovy synagogy se zaměřením na osobnost rabína Sabbataje ben Meir ha-Kohena , zvaného ŠACH, návštěvníky provede dlouholetý správce synagogy, Vratislav Brázdil. Následovat bude od 15,00 hodin druhý díl minikurzu hebrejštiny Symbol a písmeno Achaba Haidlera a od 16,30, rovněž v synagoze „Holešovský komorní koncertík“ a to Sefardské písně v provedení Petry Chudárkové a jejích přátel a Over The Rainbow v provedení komorního souboru Corda magico. Od 17,45 hodin se uskuteční přednáška jednoho z našich nejslavnějších historikú architektury, Zdeňka Lukeše a to „Stavby pražských židovských architektů v letech 1900 – 1938“ a od 20,00 hodin pohybové divadelní představení „Židovka, aneb žonglování se životem“ v provedení divadla KUFR Brno, tentokrát v kině Svět na náměstí Dr.E. Beneše. Ve 20,30 hodin, tedy prakticky souběžně, začne klezmerový večer s židovskou kuchyní v podání špičkového klezmerového orchestru z Uherského Hradiště Rabi Gabi a.G v restauraci Starý pivovar na Masarykově ulici s možností povečeřet židovské speciality. A tradičně bude festivalový čtvrtek zakončen dalším představením filmotéky a to americkým filmem „Božská extáze“ o najímání ortodoxních Židů jako pašeráků drogy extáze – tedy opět s kriminální zápletkou.

 

V době prázdnin (červenec-srpen) bude uzavřena pobočka Městské knihovny Holešov v Dobroticích. Rovněž pobočka Městské knihovny Holešov v Žopech bude tentokrát jen v srpnu z důvodu stavebních prací a stěhování uzavřena.

Od čtvrtka, 27. července, bude uzavřen most přes Rusavu na ulici 6. května a pro průjezd bude otevřena křižovatka mezi ulicemi Kráčiny a Sokolská (kolem hostince Na růžku).

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie v pondělí 7. srpna od 7,30 do 11,00 hodin v částech ulic Boženy Němcové, Dvořákova, Jiráskova, Komenského, Masarykova, Očadlíkova, Osvobození, Samostatnost, Tovární, U kasáren, Újezd, Za drahou a Zlínská, tentýž den od 11,30 do 15,00 hodin v částech ulic Bartošova, Družby, Havlíčkova, Národních bojovníků, Novosady, Palackého a Školní. Dále ve středu 9. srpna od 7,30 do 11,00 hodin v částech ulic Havlíčkova, Novosady, Školní a Sušilova a tentýž den od 11,30 do 15,00 hodin na ulici Samostatnost č.p. 1646 ve společnosti UNIQUE Textiles.  K přerušení dodávky elektrické energie dojde i v pondělí 14. srpna od 7,30 do 11,00 na Tovární ulici č.p. 725 v areálu firmy TON-ENERGO a.s., a od 11,30 do 15,00 hodin v části ulice Bořenovská a dále v pátek 18. srpna od 7,30 do 11,00 hodin na Tovární ulici č.p. 1849 v areálu firmy TRANSBETON s.r.o. a dále tentýž den od 11,30 do 15,00 hodin na Tovární ulici č.p. 1839 v areálu firmy TIGRIS spol. s.r.o. Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

Sbor dobrovolných hasičů Tučapy pořádá již X. ročník soutěže v požárním útoku „O putovní pohár starosty města Holešova“ v kategoriích muži a ženy. Soutěž se uskuteční v sobotu 29. července od 13,45 hod. na hřišti v Tučapech, je zajištěno bohaté občerstvení, kulturní doprovodný program a řada atrakcí a zábav pro děti včetně vodní skluzavky a bazénu.

Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s. oznamují, že z důvodu opravných prací na vodovodním řadu v Holešově, dojde k odstávce dodávky pitné vody v ulicích : Palackého, Školní – levá strana ve směru od ul.Palackého a možnému poklesu tlaku ve vodovodním řadu v celém městě Holešov. A to ve čtvrtek 3.8.2017 v době od 4.00 do 17.00 hod. Po znovuobnovení dodávek vody může z počátku dojít ke zhoršení její kvality – zákalu. Oblast bude po provedeném zásahu odkalena.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star