Akce, jakou Holešov zažije zcela poprvé

Tisková zpráva ze dne 25. 10. 2021

 

Holešov – Příští měsíc, přesně o víkendu 19. – 21. listopadu, bude Holešov poprvé v historii hostit Celostátní vzájemnou výměnu zkušeností. Pořádá ji SVČ Tymy, které dalo dohromady pracovní skupinu dobrovolníků a takzvaných „srdcařů“. Hlavním dějištěm budou prostory 1. ZŠ Holešov a kina Svět, „CVVZtkou“ však ožije celé město.

Jde o tradiční každoroční setkání pracovníků s dětmi a mládeží. Potkávají se tu pedagogové, vedoucí a instruktoři z malých i velkých organizací, dobrovolníci i profesionálové z nejrůznějších oborů. O tuto akci je velký zájem, je totiž velmi specifická a nabízí téměř neomezenou možnost získávání zážitků a zkušeností. Účastníci se mohou zapojit do workshopů, přednášek, sportovních aktivit, hraní „deskovek“, vlastivědných vycházek, výletů, besed i diskusních fór. Speciálně v Holešově bude navíc možnost zapsat se do registru dárců kostní dřeně. Tu mohou využít také zájemci z řad veřejnosti, kteří nebudou přímými účastníky CVVZ.

Celostátní projekt s třicetiletou tradicí je cosi nevídaného, kdy kromě výměny zkušeností a vytváření nových přátelství jde také o prezentaci našeho města, o jistou prestiž, protože celospolečenský přesah je opravdu velký, a zároveň jde o podporu turistického ruchu, kdy se město Holešov může dostat do povědomí stovek lidí z různých koutů republiky.  

Více informací je k dispozici na webových stránkách www.cvvz.cz

 

 

 

Hana Helsnerová
hana.helsnerova@holesov.cz
774359921

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star