Úspěšné mažoretky hodnotily uplynulou sezónu

Většinou se mažoretky Lentilky scházejí každý rok, ale tentokrát se sešly, aby společně vyhodnotily sezónu, která kvůli pandemii trvala roky dva. Navzdory koronaviru však při svých trénincích nepolevily a poctivě se připravovaly i při distanční formě. To všechno přineslo své ovoce a holešovské lentilky jsou letos nejúspěšnější z celé ČR. Přivezly si spoustu medailí ze sól a duí, sklidily úspěch na Poděbradském poháru a jako vyvrcholení pilné snahy si přivezly zlato z Mistrovství Evropy.

Za vzornou reprezentaci poděkoval starosta Rudolf Seifert, který úspěšným mažoretkám předal finanční dar ve výši 10 tisíc korun od města Holešov. Následovalo děkování trenérek svým svěřenkyním a na oplátku děkovala děvčata svým trenérkám.

Holešovské mažoretky stojí už dlouhou dobu na pomyslném vrcholu a dlouhodobě naše město velmi dobře reprezentují. Patří jim za to poděkování i přání toho nejlepšího včetně pořádné dávky štěstí při sportovních událostech do budoucích let. 

Hana Helsnerová

Mažoretky Lentilky obhájily titul mistra Evropy

Evropský šampionát mažoretek hostilo ve dnech 20. - 22. října 2021 oblíbené chorvatské letovisko - město Poreč. Holešovské mažoretky Lentilky však nemířily na slunečnou pláž, i když teplého přímořského počasí si také ještě stihly užít. Jejich úkolem bylo co nejlépe reprezentovat Českou republiku a to se jim podařilo na výbornou.

Mažoretkového klání se účastnilo sedm evropských zemí. Lentilky nás v letošním roce reprezentovaly v disciplíně Parade Corp Junior. Jejich svižné a energické vystoupení na téma Sestra v akci, plné náročné práce s hůlkou se vydařilo, a tak Lentilky s napětím do druhého dne čekaly na vyhlášení výsledků. Výkony soupeřů byly kvalitní, takže do poslední chvíle nebylo jasné, jakou medaili si holky vybojují. S velkou radostí si na závěrečném ceremoniálu převzaly zlaté medaile a pohár za 1. místo a mohou se opět pyšnit titulem mistr Evropy 2021.

Poslední tréninky před odjezdem byly náročné – jak fyzicky, tak psychicky. Vždy je to čest mít možnost reprezentovat Svaz mažoretek a twirlingu ČR a získat nominaci na zahraniční šampionát. Trenérka a choreografka Jolana Saibertová svědomitě dívky připravila a právem můžou být spolu s trenérkou Kateřinou Luckou na svoje svěřenkyně pyšné. Děkujeme rodičům a příznivcům za podporu, ať už fandili na dálku nebo přímo na místě. Mažoretkám patří poděkování za píli, výdrž a odhodlání při tréninku a za krásný soutěžní výkon. Dopravci Auto Šťastný Holešov děkujeme za bezpečnou a bezproblémovou cestu. Velmi si vážíme finanční podpory města Holešova a dvacítky dalších sponzorů, kteří nám usnadnili organizaci zahraniční výpravy.

Celý pobyt si Lentilky opravdu užily a nejdůležitější bylo, že i přes všechna nutná opatření jsme se mohly soutěže zúčastnit. A teď už nezbývá než jen doufat, že žádná další nucená pauza nenastane, protože začínají přípravy na další sezónu! Fotografie a videa jsou ke zhlédnutí na Facebooku Mažoretky Holešov.

Mgr. Lenka Klepalová

Mažoretky Holešov

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star