Hlášení městského rozhlasu 27.7.2017

Dovolujeme si všechny zájemce pozvat na čtvrtý den Festivalu židovské kultury Ha-Makom Holešov 2017. V pátek 28. července bude festivalový den opět zahájen ve 14,00 hodin v Šachově synagoze a to přednáškou Jana Machaly Kde stávaly synagogy o poválečných osudech vybraných židovských synagog a míst, kde stávaly ty, které byly nacisty zničeny. V 15,00 hodin bude následovat přednáška doc. Tomáše Novotného Chasidské niguny – iracionalitou k poznání Pravdy. Přednáška pojedná o bezeslovných nápěvech chasidských Židů a bude doplněna četnými audio i video ukázkami a společným zpěvem nigunů. V 16,30 hodin potom bude pokračovat minikurz Achaba Haidlera Symbol a písmeno, tentokrát s podtitulem „Taje židovského hřbitova“, uskuteční se na holešovském židovském hřbitově. Přednáška kunsthistoričky Terezy Haluskové „Život a dílo architekta Jakoba Gartnera“, který byl mimo jiné i autorem nové holešovské synagogy, proběhne od 17,00 hodin opět v Šachově synagoze. Doc. Tomáš Novotný pak v 18,45 v Šachově synagoze provede „Zábavný úvod do judaismu“ a to na jednotlivých scénách z francouzské komedie Dobrodružství rabína Jákoba s Luisem Funésem v hlavní roli. Vrcholem pátečního dne bude už tradiční koncert při svíčkách, tentokrát „Písně beze slov“ v podání Duo Ballade flétnistky Žofie Vokálkové a klavíristy martina Fily a to od 21,00 hodin v Šachově synagoze

V době prázdnin (červenec-srpen) bude uzavřena pobočka Městské knihovny Holešov v Dobroticích. Rovněž pobočka Městské knihovny Holešov v Žopech bude tentokrát jen v srpnu z důvodu stavebních prací a stěhování uzavřena.

 

Od čtvrtka, 27. července, bude uzavřen most přes Rusavu na ulici 6. května a pro průjezd bude otevřena křižovatka mezi ulicemi Kráčiny a Sokolská (kolem hostince Na růžku).

 

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie v pondělí 7. srpna od 7,30 do 11,00 hodin v částech ulic Boženy Němcové, Dvořákova, Jiráskova, Komenského, Masarykova, Očadlíkova, Osvobození, Samostatnost, Tovární, U kasáren, Újezd, Za drahou a Zlínská, tentýž den od 11,30 do 15,00 hodin v částech ulic Bartošova, Družby, Havlíčkova, Národních bojovníků, Novosady, Palackého a Školní. Dále ve středu 9. srpna od 7,30 do 11,00 hodin v částech ulic Havlíčkova, Novosady, Školní a Sušilova a tentýž den od 11,30 do 15,00 hodin na ulici Samostatnost č.p. 1646 ve společnosti UNIQUE Textiles.  K přerušení dodávky elektrické energie dojde i v pondělí 14. srpna od 7,30 do 11,00 na Tovární ulici č.p. 725 v areálu firmy TON-ENERGO a.s., a od 11,30 do 15,00 hodin v části ulice Bořenovská a dále v pátek 18. srpna od 7,30 do 11,00 hodin na Tovární ulici č.p. 1849 v areálu firmy TRANSBETON s.r.o. a dále tentýž den od 11,30 do 15,00 hodin na Tovární ulici č.p. 1839 v areálu firmy TIGRIS spol. s.r.o. Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

 

Sbor dobrovolných hasičů Tučapy pořádá již X. ročník soutěže v požárním útoku „O putovní pohár starosty města Holešova“ v kategoriích muži a ženy. Soutěž se uskuteční v sobotu 29. července od 13,45 hod. na hřišti v Tučapech, je zajištěno bohaté občerstvení, kulturní doprovodný program a řada atrakcí a zábav pro děti včetně vodní skluzavky a bazénu.

 

Vodovody a kanalizace Kroměříž, a.s. oznamují, že z důvodu opravných prací na vodovodním řadu v Holešově, dojde k odstávce dodávky pitné vody v ulicích : Palackého, Školní – levá strana ve směru od ul.Palackého a možnému poklesu tlaku ve vodovodním řadu v celém městě Holešov. A to ve čtvrtek 3.8.2017 v době od 4.00 do 17.00 hod. Po znovuobnovení dodávek vody může z počátku dojít ke zhoršení její kvality – zákalu. Oblast bude po provedeném zásahu odkalena.

 

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star