Hlášení městského rozhlasu 24. - 25.. 11. 2021

V souvislosti s aktuální nepříznivou epidemiologickou situací bude částečně omezen provoz Městského úřadu Holešov. K omezení dojde mimo úřední dny, tedy vždy v úterý, čtvrtek  a pátek tento a příští týden.  Dosud objednané termíny zůstávají v platnosti.  Prosíme všechny občany aby, pokud je to možné, nahradili osobní kontakt písemným nebo elektronickým. Osobní návštěvy mimo úřední dobu jsou možné pouze na základě předchozí telefonické dohody s příslušným referentem.  

Zejména malochovatelé drůbeže jsou tímto upozorňováni, že na rybnících u Hulína byla potvrzena  ptačí chřipka (subtyp H5N1). Dochází tak k aktuálně nepříznivé nákazové situaci. Tento druh ptačí chřipky, kterým může být nakažen i člověk, je aktuálně významně rozšířen v populaci volně žijícího ptactva v Evropě, a proto přímo ohrožuje drůbež každého chovatele i ve Zlínském kraji. Subtyp H5N1 je nebezpečný nejen pro hrabavou, ale také vodní drůbež, z čehož plyne, že v případě zavlečení nákazy do chovu drůbeže, veškerá drůbež rychle hyne. V případě zvýšených úhynů, je proto potřeba kontaktovat krajskou veterinární správu. Základním preventivním opatřením je zabránit kontaktu domácí drůbeže s volně žijícími ptáky. Doporučujeme proto drůbež vůbec nepouštět ven a mít ji umístěnou pouze ve vnitřních prostorách. Není-li zbytí a drůbež musí být vypuštěna na dvorek, tak jí nesmí být venku předkládáno krmivo a voda. Dále je důležité, aby chovatelé měli vyčleněnou pracovní obuv, kterou používají pouze ve svém chovu drůbeže, aby si sami do něj nezavlekli viry ptačí chřipky na podrážkách obuvi.

Ve čtvrtek 25.listopadu se od 17,00 ve studovně Městské knihovny uskuteční přednáška Dr. Lenky Křesadlové „Sen o blaženém orientu“ o stavbách s orientální tématikou v historických zahradách a parcích

Adventní řemeslné a farmářské trhy se uskuteční v sobotu 27. listopadu dopoledne na náměstí Dr.E.Beneše. Současně bude zahájena venkovní výstava „Betlémy za sklem“ na nádvoří holešovského zámku. Od 9,00 do 17,00 hodin bude pro veřejnost otevřena zámecká – Zemanova kovárna s ukázkami kovářské práce. V 15,30 proběhne v holešovském farním kostele žehnání adventních věnců a zapálení první adventní svíce, následovat bude adventní koncert Holešovského komorního orchestru.  V 17,30 hodin bude na náměstí rozsvícen vánoční strom města.

Mezi typické předvánoční tradice patří i klasické zabijačkové hody. Ty bude možné navštívit každou sobotu mezi 8,00 až 13,00 hodinou v areálu Masných krámů na náměstí sv. Anny. Zabijačkové speciality zde bude prodávat rodinná masna Sazovice HSP FOOD. 

Nízkoprahový klub Coolna srdečně zve na Den otevřených dveří, který se uskuteční ve středu 1. prosince od 12,00 do 17,00 hodin. Přijďte se podívat na opravené prostory naší služby, sídlící na ulici Školní 1582, v bývalém Středisku volného času Duha. Těšíme se na vás.

Holešovští házenkáři srdečně zvou na podzimní  utkání  II. ligy mužů Jižní Morava proti Bohunicím v neděli 28. listopadu od 11,00 hodin ve sportovní hale ve Smetanových sadech.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star