Vánoční trhy budou, proběhnou ale v omezeném režimu

Stejně jako ostatní města, přistoupilo i město Holešov k omezení programu tradičních vánočních trhů. Samotné trhy ale nerušíme, budou probíhat formou jarmarku po celý sobotní den tak, aby si lidé při procházkách městem mohli zakoupit různé drobnosti a nasát vánoční atmosféru. K dispozici jim budou dosud zaregistrovaní stánkaři. Aby byly zajištěny dostatečné rozestupy mezi stánky, nepřijímá MIC již žádné další zájemce o prodej. Bohužel však dochází k omezení kulturního programu, zrušeno je vystoupení zámeckých trubačů na nádvoří zámku i večerní koncert Patrika Možíše a Anety Trněné. Rozsvícen bude vánoční strom i první svíce na adventním věnci.

Návštěvníky Holešova dále zveme na již osvědčenou bezkontaktní variantu výstavy betlémů, která bude právě v sobotu 27. 11. zahájena. Za skly zámeckých arkád se budou vyjímat unikátní řezbářská díla a můžete se opět těšit na nádherné aranžmá designérky Lenky Jagošové.

V rámci vánočních trhů bude otevřena i zámecká kovárna, ve které budou probíhat ukázky kovářského řemesla. Navštívit ji můžete v čase 8:30 – 17:00 s možností vyzkoušet si práci kováře na vlastní kůži a vykovat si vlastní hřebík.

Důrazně žádáme všechny návštěvníky vánočních trhů, aby respektovali a dodržovali všechna platná vládní nařízení. Děkujeme.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star