Hlášení městského rozhlasu 1. - 2.. 12. 2021

V souvislosti s aktuální nepříznivou epidemiologickou situací je částečně omezen provoz Městského úřadu Holešov. K omezení dochází mimo úřední dny, tedy vždy v úterý, čtvrtek  a pátek.  Dosud objednané termíny zůstávají v platnosti.  Prosíme všechny občany aby, pokud je to možné, nahradili osobní kontakt písemným nebo elektronickým. Osobní návštěvy mimo úřední dobu jsou možné pouze na základě předchozí telefonické dohody s příslušným referentem.  

Zejména malochovatelé drůbeže jsou tímto upozorňováni, že na rybnících u Hulína byla potvrzena  ptačí chřipka (subtyp H5N1). Dochází tak k aktuálně nepříznivé nákazové situaci. Tento druh ptačí chřipky, kterým může být nakažen i člověk, je aktuálně významně rozšířen v populaci volně žijícího ptactva v Evropě, a proto přímo ohrožuje drůbež každého chovatele i ve Zlínském kraji. Subtyp H5N1 je nebezpečný nejen pro hrabavou, ale také vodní drůbež, z čehož plyne, že v případě zavlečení nákazy do chovu drůbeže, veškerá drůbež rychle hyne. V případě zvýšených úhynů, je proto potřeba kontaktovat krajskou veterinární správu. Základním preventivním opatřením je zabránit kontaktu domácí drůbeže s volně žijícími ptáky. Doporučujeme proto drůbež vůbec nepouštět ven a mít ji umístěnou pouze ve vnitřních prostorách. Není-li zbytí a drůbež musí být vypuštěna na dvorek, tak jí nesmí být venku předkládáno krmivo a voda. Dále je důležité, aby chovatelé měli vyčleněnou pracovní obuv, kterou používají pouze ve svém chovu drůbeže, aby si sami do něj nezavlekli viry ptačí chřipky na podrážkách obuvi.

V sobotu 4. prosince bude mezi 17,00 – 19,00 hodinou projíždět Holešovem a Všetuly svatý Mikuláš se svou družinou a bude obdarovávat hodné děti drobnými sladkostmi po celé trase i na krátkých zastávkách. Vyjede od Hasičské zbrojnice přes Novosady do Všetul, odtud přes Palackého ulici na Tovární, přes Masarykovu, Pivovarskou a kolem zámku, po projetí městem ukončí svou cestu na náměstí Dr.E.Beneše

Mezi typické předvánoční tradice patří i klasické zabijačkové hody. Ty bude možné navštívit každou sobotu mezi 8,00 až 13,00 hodinou ve stánku Mlsné kočky na náměstí Dr.E.Beneše. Zabijačkové speciality zde bude prodávat rodinná masna Sazovice HSP FOOD. 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star