Tradice "Ježíškova vnoučata" v Holešově žije

Je tomu už více než 5 let, kdy se v hlavě pana starosty Rudolfa Seiferta zrodila myšlenka, že by se i město Holešov mohlo připojit k myšlence projektu Ježíškova vnoučata. Nápad se ujal a město Holešov se už tradičně k této hezké akci přidává. Jde ale svojí cestou. Ze svého rozpočtu tentokrát vyčlenilo více než 15 tisíc korun, ke kterým byly připojeny také výnosy ze sbírek. Jedna taková se například koná vždy při Svatováclavském koncertu. https://www.holesov.cz/2684-svaty-vaclave-vevodo-ceske-zeme.html 

Také letos byli obdarováni senioři žijící v Domě s pečovatelskou službou Charity Holešov i v Centru pro seniory. O zajištění se každoročně starají pracovnice odboru sociálních věcí a zdravotnictví, které navíc vytipovávají osamělé seniory z řad klientů odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Tito všichni dostali malý dárek pro radost a věci osobní potřeby. Na akci Ježíškova vnoučata se podíleli také pracovníci Charity Holešov.

Pod okna všem obyvatelům DPS a CPS dorazily zazpívat děti ze III. Základní školy, které si pro ně připravily krásné vánoční pásmo. V CPS bylo využito rozhlasového zařízení, aby i ležící klienti měli možnost zaposlouchat se do tónů koled a třeba si i spolu s dětmi zazpívat. Své přání připojil také starosta města.

Děkujeme za udržení milé a potřebné tradice, protože je důležité lidem ve svém okolí tyto adventní chvíle zpříjemňovat a těm nejstarším členům naší společnosti obzvláště. 

Hana Helsnerová  

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star