Tříkrálová sbírka opět se zpěvem, křídou a koledníky

Byla to radost pohledět, když se v sobotním ránu začali scházet tříkráloví koledníci, aby se vydali do ulic města Holešova na Tříkrálovou sbírku. Ta v Holešově proběhla po loňské pauze opět tradičně. Lidé ochotně otevírali dveře, poslechli si koledu, věnovali příspěvek či malou sladkost pro koledníky. Na zárubních dveří se jim nyní skví zkratka Christus mansionem benedicat: Kristus požehnej tomuto domu.

Kdo ale koledníky promeškal, má možnost přispět do sbírky prostřednictvím statických kasiček, které jsou umístěny na mnoha veřejných místech ve městě a u různých obchodníků. Seznam je k nahlédnutí zde: https://www.holesov.cz/2846-trikralova-sbirka-v-holesove-probehne-ve-vsech-variantach.html

Sbírka byla ale zahájena už v pátek, kdy tři králové objížděli úřady a holešovské firmy. Jde o dlouholetou tradici, která se v Holešově stala oblíbeným spojením příjemného s užitečným - dobrý skutek spojen s milým setkáním.

O účelu, na který bude použit výtěžek sbírky v Holešově a okolí, bude pojednávat nedělní reportáž Holešov TV. Částku, jakou se podařilo vybrat, se dozvíme částečně v příštím týdnu, kdy budou sečteny i kasičky z okolních obcí.  Na konečný výsledek si ale ještě počkáme, protože do statických pokladniček je možné přispívat až do 16. ledna 2022.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star