ZUŠ F. X. Richtera si připomene Mozartův Sen o radosti z hudby

Žáci literárně dramatického oboru společně s žáky a pedagogy hudebních oborů a pěveckého oddělení holešovské základní umělecké školy připravili hudebně-dramatickou koláž, inspirovanou životem a dílem hudebního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Dramatizace volně vychází ze stejnojmenné literární předlohy korejské spisovatelky Pak Un-jong, která Mozarta objevila, když překládala sbírku jeho dopisů s názvem Mozartův první polibek a vytvořila tak první korejskou knihu pro děti.

V loňském roce, avšak teprve nedávno (5. prosince 2021) uplynulo 230 let od skladatelova úmrtí, premiéra je však  naplánovaná poněkud optimističtěji, a to v den Mozartových virtuálních 266. narozenin! Nenechte si ujít tento jedinečnou malou slavnost, kterou pro vás připravili naši mladí herci a hudebníci.

Účinkují žáci literárně-dramatického a hudebního oboru, dramatizace a režie Vladimíra Dvořáková, hudební nastudování Kateřina Jurášková, Michal Sedlář, Eva Conevová, Sylvia Šimečková a Anna Pitrová, výtvarná spolupráce pedagogové a žáci výtvarného oboru.

Premiéra se uskuteční 27. ledna 2022 v 18.00 hodin v sala terreně zámku Holešov.

Srdečně zveme!

mozart.png

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star