Tradiční akce, kdy „Čisté město vítá jaro“, se připravuje i letos

Tisková zpráva ze dne 21. 2. 2022

 

Holešov – Město Holešov se již čtvrtým rokem pod heslem „čisté město vítá jaro“ snaží, aby jeho nástup v našem městě doprovázela uklizená prostranství a čisté ulice.  Do této myšlenky se snažíme zapojit také veřejnost, která obvykle s nadšením přikládá ruce k dílu. Díky zapojení spolků, škol, kolektivů firem, organizovaných skupin i mnoha jednotlivců se daří uklidit velkou část města i jeho okolí. Cílem akce je nejen ušetřit finanční prostředky za úklid města, ale hlavně probudit ve společnosti zájem o prostředí, ve kterém žijeme. „Spolky tak mohou městu symbolicky poděkovat za finanční podporu, která je jim v hojné míře na podporu jejich činnosti městem v rámci akce milion věnována,“ doplňuje iniciátor akce a místostarosta města Pavel Karhan.

Dobrovolníci, kteří se do úklidu zapojí, si mohou zažádat o zapůjčení pracovního nářadí. O koordinaci prací se bude starat odbor správy nemovitostí v čele s místostarostou města, který má na starosti úklid a údržbu veřejných prostranství. Letošní úklidová akce bude probíhat v týdnu od soboty 26. března a vyvrcholí v sobotu 2. dubna, kdy bude probíhat celostátní akce Ukliďme Česko, ke které se taktéž každoročně připojujeme.

Harmonogram bude vyvěšen na webu města www.holesov.cz a na oficiálním facebookovém profilu města @holesov. Předem děkujeme všem, kteří se do úklidu města zapojí.

 

  

Hana Helsnerová
hana.helsnerova@holesov.cz
774359921

ciste-mesto.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star