Magické datum 22. 2. 2022 je jako stvořené pro uzavírání sňatků

Pro velký životní krok si budoucí novomanželé často vybírají zajímavá, mnohdy až magická data. Také v Holešově bude tento den výjimečný, uskuteční se hned 7 svateb.

 

Co na tom, že 22. 2. 2022 vychází na úterý. Pro vstup do manželství je datum z hlediska numerologie příznivé, dvojky prý přináší štěstí.  Jde současně o tzv. palindrom, lze tedy číst z obou stran stejně. Není tak divu, že se se svatbami nejen v Holešově „roztrhl pytel“.

 

Kromě kostela Nanebevzetí Panny Marie probíhají v Holešově obřady v zámecké sala terreně a poměrně často, zvláště pak při pandemii, také zámecké zahradě. Pokud porovnáme poslední čtyři roky, zjistíme, že pandemické roky opravdu do počtu svatebních obřadů zasáhly, nejde však o nijak závratné rozdíly. Zatímco v roce 2018 proběhlo přibližně 120 svateb, v roce 2019 jich bylo 110 a v letech 2020 a 2021 vždy přibližně 80 svateb. Necháme se překvapit, co přinese rok letošní, s takto rychlým startem a s ohledem na rozvolnění opatření by ale mohlo jít o rok rekordní.

 

V Holešově je možné prožít svůj velký den od obřadu až po svatební hostinu na zámku. K dispozici jsou krásně zrekonstruované prostory a samozřejmě také jedinečná zámecká zahrada, která je řešena jako francouzský park. Přejeme všem novomanželům, ať se jim u nás líbí, a ať zde prožijí ten nejkrásnější den svého života.

Hana Helsnerová

foto Václav Zvoník

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star