Vyvěsili jsme vlajku Ukrajiny

Smysl - střední Evropa prošla v minulém století mnoha hrůzami -  první světová válka, španělská chřipka, chvilku klidu a rozvoj, ale potom pád a hospodářská krize, a v tomto času formování Sovětského svazu a nacistického Německa. Krátce na to hladomory a genocida na Ukrajině. A pak Mnichov, "italské tažení" v Africe, japonské hrůzy v Asii, Rusko-finská válka a 28. září 38 a následně 15. březen 1939 a 2. světová válka 1. 9. 1939 i s rozdělením Polska na obsazená území - 2/3 Německo a  1/3 Sovětský svaz. A my si pamatujeme i  50. léta 20. století, rok 1968, 70. normalizační roky a vše kolem (1956  Maďarsko, 80. roky v Polsku) apod.
Pokud to jde, chraňme se před rozpínavostí velmocí či států, kde vládnou oligarchové, nebo kde jde jejich vůdcům o přežití v rámci mocenských hierarchií... Dokud to jde...
Je zajímavé, že barvy Holešova jsou shodné i s vlajkou Ukrajiny. Doufejme, že už nikdy nebudou muset holešovští výsadkáři nebo občané zavírat místní objekty či "kasárny" a chránit je před okupačními sovětskými vojsky!
Rudolf Seifert

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star