Z Holešova odešla první humanitární pomoc Ukrajině, další se připravuje

Pan Vladimír Zicháček dnes večer přepravil z Holešova do Ostravy první várku humanitární pomoci pro vojáky na Ukrajině. Blesková sbírka, kterou během pár hodin zorganizoval, byla díky dobrosrdečným lidem a také díky sociálním sítím úspěšná. Odvážel dodávku naplněnou zdravotnickým materiálem, léky i vojenským vybavením. V Ostravě materiál převzal člen Aktivních záloh Armády ČR, který jej dopraví přímo do Lvova na Ukrajině. „Byla to rychlá akce, protože se naskytla možnost poslat nějaké věci přímo do centra dění. Kontaktovali mě dnes ve 13 hodin, takže času bylo opravdu málo. Doufám ale, že bude možné v pomoci pokračovat v následujících dnech,“ vysvětluje Zicháček.

Další možnost připojit se ke sbírce hmotné pomoci pro Ukrajinu budou všichni zájemci mít v pondělí 28. 2. Holešovští skauti ve spolupráci se Skautským krizovým centrem Zlín organizují sbírku spacáků, karimatek, dek, termoprádla, léků a dalšího zdravotnického materiálu. Dále poptávají nabité powerbanky, vojenské helmy nebo neprůstřelné vesty. Výše uvedený materiál je možné přinést od 10 do 18 hodin do skautské klubovny v suterénu budovy Finančního úřadu v ulici Pivovarská. V případě dotazů je k dispozici číslo 792240430.

Charita Česká republika dále vyhlásila celostátní sbírku, kde je možné přispět jak na rychlou pomoc, tak na dlouhodobé programy pomoci, kterých bude zapotřebí velmi mnoho https://www.charita.cz/podporte-nas/darujte/v-zahranici/charita-pro-ukrajinu/

V neděli proběhlo také jednání vedení našeho města s vedením Zlínského kraje. V koordinaci se ZK proběhne další organizovaná sbírka, termín a místo bude upřesněno. Projednávaly se také možnosti ubytovacích kapacit a další postupy. O následném vývoji situace budeme brzy informovat.

Děkujeme všem, kteří nezůstávají lhostejní a připojují se ke sbírkám či jiné pomoci.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star