Pomoc Ukrajině v Holešově

Od čtvrtku 24. 2. jsme svědky válečného konfliktu probíhajícího na Ukrajině. Téměř okamžitě se zvedla vlna solidarity, nejprve symbolické a nyní už i materiální. Také v Holešově probíhají jednání a monitorování možností, jak pomoci těm nejpotřebnějším.

 

V současné době je pro pomoc Ukrajině nejvhodnější poskytnutí finančních prostředků, a to např. na číslo účtu města Holešova pro veřejnou sbírku 123-6486780277/0100, variabilní symbol pro sbírku na Ukrajinu 32022.

 

Další důležitou pomocí je nabídnutí možnosti ubytování pro občany Ukrajiny.

Kontaktní osobou za město Holešov je Ing. Marie Krajcarová, tel. 724 190 786. Případně lze kontaktovat i vedení města – starostu či místostarosty.

 

Další možnost připojit se ke sbírce hmotné pomoci pro Ukrajinu je v pondělí 28. 2. Holešovští skauti ve spolupráci se Skautským krizovým centrem Zlín organizují sbírku spacáků, karimatek, dek, termoprádla, léků a dalšího zdravotnického materiálu. Dále poptávají nabité powerbanky, vojenské helmy nebo neprůstřelné vesty. Výše uvedený materiál je možné přinést od 10 do 18 hodin do skautské klubovny v suterénu budovy Finančního úřadu v ulici Pivovarská. V případě dotazů je k dispozici číslo 792 240 430.

 

Děkujeme všem, kteří nezůstávají lhostejní a připojují se ke sbírkám či jiné pomoci.

 

Vedení města Holešova

 

 

Informace ze stránek Zlínského kraje:

Konkrétní nabídky, ideálně na ubytování hromadného typu se stravováním, můžete posílat na e-mail: Správy uprchlických zařízení MV ubytovaniukrajina@suz.cz

Další informace: Pracoviště MV odboru azylové a migrační politiky - Zlínský kraj: Oddělení pobytu cizinců Zlínský kraj, Pod Vrškem 5360, 760 01 Zlín, tel.: 974 801 801.

Veškeré informace naleznete na této stránce Zlínského kraje:

https://www.kr-zlinsky.cz/jak-pomoci-ukrajine-a-co-muzu-delat-aktuality-17618.html

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star