Začíná měsíc čtenářů

Březen je měsícem čtenářů a stejně jako v minulých letech nabízí holešovská knihovna zajímavý program. Hlavním cílem a prioritou zůstává výchova ke čtenářství a intenzivní spolupráce s rodinami nebo školami. Tradičním počinem je amnestie pro dlužníky, kdy mohou být „dlouhodobé výpůjčky“ vráceny do knihovny bez sankcí. Dny amnestie jsou stanoveny na první a poslední den měsíce března. V tyto dny budou probíhat také registrace nových čtenářů zdarma.

V úterý 8. března v 17 hodin bude v Holešově za účasti autorů Květoslavy Koutňákové a Petra Klapila představena kniha Kvasice: městečko v proměnách staletí. Týden od 14. do 20. března pak bude Národním týdnem trénování paměti.

Letošní rok je v Holešově věnován 700. výročí povýšení Holešova na město. Jistým unikátem je to, že toto výročí budeme slavit již podruhé. Proč tomu tak je, nám přijede vysvětlit Doc. Mgr. Dalibor Janiš PhD. Dozvíme se, jak to s naším městem vlastně celé bylo. Přednáška nese název Holešov ve 13. a 14. století aneb Jak se Holešov stal městem. Máme velké štěstí, že jsme našli vhodný termín v nabitém kalendáři doktora Janiše a můžeme se tak těšit na opravdu obohacující přednášku kapacity ve svém oboru. Přednášku pro širokou veřejnost připravuje Městská knihovna Holešov ve spolupráci s Vlastivědným kroužkem Holešov.

V měsíci březnu je pak možné uspořádat exkurze do holešovské knihovny. Tato možnost je nabídnuta hlavně školám a školkám holešovským i okolním.

Hana Helsnerová

brezen-1.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star