Ubytování uprchlíků - výzva města Holešova

MONITOROVÁNÍ MOŽNOSTÍ UBYTOVÁNÍ UPRCHLÍKŮ Z UKRAJINY

VÝZVA PRO OBYVATELE MIKROREGIONU HOLEŠOVSKO

 

Vážení obyvatelé města Holešova našeho regionu,

všichni víme, že je třeba pomoci lidem, kteří jsou nyní donuceni opustit své domovy na Ukrajině, aby ochránili sebe a především své děti před hrůzami války, zraněním či smrtí.

Do pomoci uprchlíkům se zapojují různé organizace a jednotlivci a také město Holešov. V rámci svých možností a omezených ubytovacích kapacit se město bude snažit pomoci. Ale pokud máte možnost ve svých volných prostorách ubytovat potřebné občany z Ukrajiny, prosíme vás o informování města Holešova.

Jednak už i v případě, že již jste Ukrajince ubytovali, ale také z důvodu, abychom byli schopni nabídnout ubytování dalším běžencům.

 

Chtěl bych uvést, že město bude dbát na to, aby se jednalo skutečně o lidí postižené válkou a také o to, aby „prošli asistenčním střediskem ve Zlíně“ a tím splnili podmínky pro dlouhodobější legální pobyt na území naší země.

Přesto bych ještě upozornil, že se může jednat o skutečně dlouhodobější ubytování, protože nikdo nedokáže předvídat, jak se válka a ruská agrese na Ukrajině bude vyvíjet.

 

Informace o již ubytovaných osobách v Holešově a na území regionu bude sloužit nejen k evidenci ale je určena pro informace pro státní orgány a organizace, jež by měly uprchlíkům pomáhat (Cizinecká policie, Úřad práce, charitativní organizace, VZP, lékaři, sociální odbory atd.).

 

Více informací: Marie Krajcarová – t.: 573 521786, Rudolf Seifert – t.: 724 030 893, Městská policie – t.: 573 521 111.

 

Děkuji za pochopení a spolupráci

Rudolf Seifert, starosta

 

 

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star