Výzva: Pomoc, vytvoření i monitorování ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny

Vážení obyvatelé města Holešova regionu Holešovsko,

 

všichni víme, že je třeba pomoci lidem, kteří jsou nyní donuceni opustit své domovy na Ukrajině, aby ochránili sebe a především své děti před hrůzami války.

 

Prosíme vás, kdo je ochoten a schopen ubytovat uprchlíky z Ukrajiny – ve velké většině se jedná o maminky s dětmi nebo starší občany - abyste městu Holešov svou nabídku předali. Tyto informace budou sloužit k tomu, abychom v našem městě i regionu byli schopni zvládnout uprchlickou vlnu a státní orgány a samospráva měly nad ubytováním uprchlíků orientační kontrolu a mohly ji koordinovat.

 

Do pomoci uprchlíkům se zapojují různé organizace i jednotlivci a také město Holešov. A pokud tedy máte možnost ve svých volných prostorách ubytovat potřebné občany z Ukrajiny, prosíme vás o informování města Holešova, abychom byli schopni tuto pomoc s dalšími institucemi rozvíjet.

 

Prosíme také o informace i o uprchlících z Ukrajiny, kteří byli v Holešově a okolí již ubytováni. Jde o další či následné zajištění jejich podpory - úřad práce, charita, zdravotní pojištění i zapojení dětí a dospělých do společenského života a školských či volnočasových aktivit.

 

Opět upozorňujeme, že je třeba, aby všichni příchozí „prošli asistenčním střediskem ve Zlíně“ a tím splnili podmínky pro dlouhodobější legální pobyt na území naší zemi.

 

Více informací: Rudolf Seifert – m.: 724 030 893, odbor sociálních věcí MěÚ: 573 521 762 (I. Seifertová), krizový manažer města, m. 724 190 786 – M. Krajcarová a také Městská policie – t.: 573 521 111,

 

Děkuji za pochopení a spolupráci

Rudolf Seifert, starosta

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star