Trénink paměti v Městské knihovně

V rámci projektu „Březen - měsíc čtenářů“ se v Holešově mimo jiné budeme moci zapojit do Národního týdne trénování paměti, který se v České republice uskuteční od 14.  do 20. 3. 2022 v rámci celosvětové akce "Týden uvědomění si mozku". Ten pořádá od roku 1996 organizace Dana Alliance for the Brain Initiative (www.dana.org).

 

Jak bude takový trénink paměti vypadat? Ve dnech 15. a 17. 3. budeme procvičovat náš mozek v Městské knihovně pod vedením trenérky paměti 2. stupně Lenky Vyhlídalové. K tréninku budou využívány pracovní listy. Pro lepší představu dva z nich předkládáme, ty další budou k dostání na místě samém. Úterní setkání se uskuteční v 17 hodin, sobotní trénink pak mohou zájemci navštívit kdykoliv v době od 14:30 do 17 hodin.

„Cílem NÁRODNÍHO TÝDNE TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI je přesvědčit nejen seniorskou populaci o tom, že trénování paměti je efektivní nástroj proti zhoršování mentálních schopností, a zároveň i rychlá cesta ke zvýšení sebevědomí,“ vysvětluje Lenka Vyhlídalová.

Budeme se těšit na zapojení široké veřejnosti, která se bude chtít nechat vytrhnout z běžných starostí a dorazí do knihovny věnovat se přínosné aktivitě.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star