Holešovští studenti 1. ZŠ úspěšně složili zkoušky Cambridge English

Na dvě desítky mladých talentovaných žáků 1. Základní školy Holešov slavnostně obdržely certifikáty za úspěšné složení náročných zkoušek z anglického jazyka, které mají mezinárodní platnost a osvědčují stupeň ovládání cizího jazyka stupni A1 – C2. Na zkoušky byli studenti připravování paní učitelkou Mgr. Krumpolcovou. „Není úplně běžné, aby žáci základních škol byli držiteli takových certifikátů, o to více jsme na ty naše pyšní,“ nechala se slyšet ředitelka školy Jarmila Růžičková. Certifikáty studentům pomohou při zkouškách na střední školy a budou jistým benefitem také v budoucím pracovním uplatnění. „Angličtina je v dnešní době nutnost, ostatní jazyky jsou výhodou, ale angličtina je skutečně nutnost,“ podotkla učitelka a lektorka Krumpolcová.

V současné době již mnozí pokračují v přípravě na vyšší úroveň certifikátu a byly zahájeny také kurzy pro nově přihlášené žáky.

Úspěšnými absolventy zkoušek Cambridge jsou Natália Vyvlečková, Matěj Tkadlec, Jolana Janošová, Zuzana Sehnalová, Tomáš Zimčík, Martin Zajíček, Kristýna Remešová, Tomáš Podlas, Sofie Chrástecká, Vít Kužela, Tadeáš Fiala, Inka Kuželová, Karolína Gogelová, Kamila Srovnalová, Štěpán Baloun, Michal Blaško, Zuzana Gábová, René Šumšal, Sofie Červenková a Petr Greguš.

Všem srdečně blahopřejeme.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star