Koncert solidarity vynesl 23 tisíc korun

Každoroční řady festivalu Musica Holešov přináší do prostor holešovského zámku hudbu nejen klasickou, ale také jazzovou, rockovou nebo třeba bluesrockovou. Právě na pátek 25. března byl naplánován bluesrockový koncert skvělého virtuózního kytaristy Jeffa McErlaina. Tento přední hudební pedagog na prestižní hudební akademii v Brooklynu NY proslul především svými ikonickými videoškolami hry na kytaru. Do Holešova přivezl dávku pořádných hudebních prožitků.

Předskokanem Jeffa a jeho čtyřčlenné party amerických a německých hudebníků se stala slovenská sestava ostřílených rockerů W Band. Obě uskupení sklidila zasloužený aplaus nadšeného publika.

V průběhu příprav jarní řady festivalu vyvstala myšlenka, že by koncert mohl nést mírovou myšlenku a mohl by být pořádán jako koncert solidarity s Ukrajinou. Pořadatelé neváhali a rozhodli se vstupné v celé výši věnovat na pomoc Ukrajincům v ČR na speciální účet, zřízený městem Holešovem. Výnos z koncertu, který byl doplněn příspěvkem dalších dárců, činil celkem 23 tisíc korun.

Všem, kteří přispěli, a samozřejmě pořadatelům festivalu Musica Holešov patří velké poděkování.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star