Jiskra pohasla, HC Žopy vítězí v KAMHL

Kroměřížská amatérská hokejová liga vznikla v roce 2013 a jejím základním záměrem a smyslem je sdružování hráčů rekreačního ledního hokeje na Kroměřížsku. Má tedy již dlouholetou tradici, která byla ovšem na dva roky přerušena – až do sezóny 2021/2022, která vyvrcholila v sobotu 26. března. Docela pravidelně se na předních příčkách objevuje HC Žopy a stejně tak tomu bylo i tentokrát, kdy se hokejisté ze Žop ve finále utkali s Jiskrou Chropyně.

„Žopáci“ vyráželi do boje plni odhodlání a touhou zvítězit. Skvělou formu potvrdili hned v úvodní třetině, kdy do soupeřovy branky nasázeli 4 góly. Do konce zápasu si stav nejen pohlídali, ale dokonce ještě další dva góly přidali. Fanoušci tak prožívali chvíle plné radosti euforie. Dle pořadatelů bylo „finále mezi HC Žopy a Jiskrou Chropyně jak herně, tak díky účasti snad 250 skvělých diváků důstojným vyvrcholením soutěže“. Zde je nutné podotknout, že takový kotel, jaký dokázali vytvořit fanoušci ze Žop a okolí, se jen tak nevidí. Za doprovodu nadšeného skandování hokejisté HC Žopy dovedli zápas do zdárného konce a zaslouženě převzali vítězné trofeje. Zaslouží si obrovskou gratulaci.

Žopský hokejový klub byl v loňském roce městem Holešov oceněn při tradičních Dnech města Holešova a i nyní letí poděkování za vzornou reprezentaci.

Finále jsme si nenechali ujít a přímo na místě jsme natočili reportáž Holešov TV:  https://www.holesovtv.cz/sport/84-mistri-ze-zop 

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star