Noc s Andersenem v režii holešovské knihovny byla opět nezapomenutelná

Jak je v Holešově dobrým zvykem, akce Městské knihovny bývají hojně navštěvovány. Ani letošní Noc s Andersenem nebyla výjimkou. Možnost trávit podvečer, večer a noc ve společnosti postav z Ladových pohádek a ilustrací si nenechalo ujít 33 malých čtenářů. Holešovské knihovnice neponechaly nic náhodě a připravily pro děti krásnou a dobrodružnou výpravu po městě. Neodradila je ani nepřízeň počasí, která ve výsledku opravdu žádnou překážkou nebyla.

V rámci vycházky se děti na jednotlivých stanovištích dozvídaly zajímavosti o Josefu Ladovi, plnily úkoly, naučily se lidová říkadla a sbíraly indicie do tajenky. Setkaly se při tom s chytrou kmotrou liškou, kocourem Mikešem, kozlem Bobešem, chroustem a slunéčkem, hastrmanem nebo Švejkem. Po návratu do knihovny následovala večeře, společenské hry, předčítání a samozřejmě oblíbená „přespávačka“ v knihovně.

Podle nadšených výrazů bylo jasné, že si celou akci užívali nejen malí čtenáři, ale i samotní pořadatelé. Nutno dodat, že na pomoc knihovnicím přispěchali dlouhodobí podporovatelé a přátelé knihovny. Všem náleží velké poděkování. Letošní Noc s Andersenem, která se konečně mohla uskutečnit ve své plné verzi, se tak může v kronice našeho města hrdě řadit k vydařeným společenským akcím.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star