Všetulská hůlka hlásí návrat

Více než pětistovka mažoretek v nádherných blyštivých kostýmech po dlouhé době opět rozzářila holešovský zámek. Patřil jim celý velký sál, ve kterém se mažoretky představily nejen široké veřejnosti ale hlavně odborné porotě. V Holešově se v sobotu 2. dubna uskutečnil již 11. ročník přehlídky mažoretek s názvem Všetulská hůlka.

Tato nepostupová soutěž se dlouhodobě těší velkému zájmu, pravidelně se jí účastní desítky mažoretkových skupin různých věkových kategorií. I když letos byla účast slabší, pořadatelé ze SVČ TYMY byli spokojeni a pochvalovali si také rozptyl, odkud do Holešova mažoretky dorazily. Zastoupena byla také Slovenská republika. Důvod nižší účasti vidí samozřejmě ve vynucené covidové pauze. O to více si mažoretky cení možnosti vyzkoušet si soutěžit před početným publikem a porotou, navíc za obrovské a hlasité podpory svých „konkurentek“. Díky tomu, že soutěž je nepostupová, bývá atmosféra na Všetulské hůlce obvykle velmi uvolněná a srdečná.

Domácí mažoretky potvrdily svou skvělou formu, kdy zaslouženě braly první místa. Zlaté byly Baby Lentilky (děti mladší), Mini Lentilky (juniorky mladší) i Lentilky (seniorky). Krásná umístění si vybojovalo také mnoho dalších formací, soutěžilo se celkem ve 12 disciplínách. Pochvaly, cenné rady a zkušenosti si pak odvážely všechny zúčastněné sportovkyně.

Všem gratulujeme a děkujeme za příjemné oživení společenského dění v Holešově.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star