Dny města Holešova už za dva týdny

Holešov slaví 700 let, oslavy vyvrcholí Prodanou nevěstou

Díky 700. výročí města se Holešov letos dočká velkých oslav, které budou soustředěny do první poloviny května. Stěžejní událostí oslav bude otevření Městského muzea, kterému se podařilo po dlouhých 12 letech získat vlastní prostory. Právě otevření muzea odstartuje několikadenní slavnosti. Dny města Holešova budou probíhat od 5. do 15. května. Hned 7 podvečerů bude věnováno jednotlivým stoletím. Představena budou formou komponovaných pořadů, přednášek, vojenských ukázek, historické hudby a mnoha dalších programů. Kromě historické složky oslav bude mít veřejnost možnost se bavit, tančit nebo sportovat.

Otevřeny budou tři nové výstavy, z nichž jedna bude opět outdoorová a bude přímo v ulicích prezentovat historii i současnost města Holešova. Po úspěchu Holešovských pověstí spatří tentokrát světlo světa nová kniha s názvem Holešovské příběhy.

Vyvrcholením celého desetidenního programu bude 15. května velkolepá komická opera Prodaná nevěsta v holešovské zámecké zahradě. Představení operního souboru opavského Slezského divadla však překvapí operetní verzí, která byla vlastně tou původní, než ji Smetana znovu přepracoval. Děj opery nás přenese na staročeské posvícení, které se nebude odehrávat jen na podiu, ale vlastně v celém prostoru zahrady a ještě než začnou první tóny předehry, návštěvníci se již od 19. hodiny setkají s řadou milých překvapení a také posvícenského pohoštění tradičními koláčky, preclíky a pitím. Podrobný program najdete níže.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star