Členové Sorry klubu se opět sešli ve „svých“ prostorách

Po více než třiceti letech se členové Sorry klubu sešli ve sklepních prostorách Základní umělecké školy Holešov – zkrátka tam, kde to celé začalo. Tyto prostory od roku 1968 sloužily jako klubovna, koncertní sál i galerie. Pořádány byly  besedy, literárně-hudební pořady, výstavy i setkání se zajímavými osobnostmi a začínajícími, dnes už notoricky známými, hudebníky. Mezi časté hosty patřili například sourozenci Ulrychovi, Jaroslav Hutka a další. I přes to, že vše probíhalo zcela legálně, byl Sorry klub v období normalizace často trnem v oku. Došlo to tak daleko, že bylo nutné změnit anglický název na Klub přátel umění a vystupovat pod hlavičkou Socialistického svazu mládeže. Fungování klubu však bylo ubráněno a jeho myšlenka zachována.

Toto "místo s duší" bylo nedávno nově rekonstruováno a bude i nadále zaplněno uměním. Už nyní zdi sklepení zdobí výtvarné práce studentů ZUŠ F. X. Richtera a své útočiště tam jistě najdou také studenti oboru hudebního i dramatického.

Sobota 23. dubna byla pro členy klubu speciální také díky slavnostní chvíli, kdy byla odhalena pamětní deska, která bude už navždy připomínat, že právě tento sklep byl využit velice smysluplně. Při projevu jednoho ze zakladatelů pana Emila Mikšoviče byla vyslovena spousta jmen lidí, kteří se zasloužili o to, že klub fungoval a jeho členové se měli kde scházet. Při vzpomínání mnozí v publiku souhlasně přikyvovali, protože právě toto jsou zážitky, na které se nezapomíná.

Členové si povídali, listovali v kronikách a užívali si krásné vystoupení Pavla Březíka z Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a koncert kapely Corda Magico.

Další zajímavosti a rozhovor s prvním prezidentem klubu jsme zaznamenali v reportáži Holešov TV: https://www.holesovtv.cz/zpravodajstvi/88-z-akce-do-akce 

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star