Andreas Scholl se představil v nesmírně atraktivním programu

Festival Musica Holešov má už jisté renomé, je pro něj typické to, že vrací klasickou hudbu zpět míst, kam patří – do holešovského zámku. Festival je typický také tím, že nám umožňuje vídat a slýchat na holešovském pódiu hvězdy světového formátu. Díky snaze a úsilí dramaturgů jsme měli možnost navštívit koncerty Dagmar Peckové, Magdaleny Kožené, Topiho Lehtipuu a dalších skvělých umělců.

 

Sobota 23. dubna nebyla výjimkou. Posluchačům bylo nabídnuto další světově proslulé jméno - Andreas Scholl. Barokní recitál světové operní hvězdy, kontratenoristy Andrease Scholla v dokonalém doprovodu Czech Ensemble Baroque si nenechalo ujít na dvě stovky návštěvníků. Dalšími sólisty byli Romana Kružíková, Pavla Radostová, Jakub Kubín, Vincenc Ignác Novotný, Jiří Miroslav Procházka, Martin Vacula, sbormistrem Tereza Válková a dirigentem Roman Válek. Toto úžasné propojení působilo skvěle, posluchači neskrývali své nadšení. Mohli si užít atraktivní program dvou velkolepých kantát Antonia Vivaldiho pro dva orchestry a dva sbory. Andreas Scholl uvedl také velmi populární kantátu J-S-Bacha Ich habe genug.

 

Malou ukázku koncertu si můžete poslechnout v reportáži Holešov TV: https://www.holesovtv.cz/zpravodajstvi/88-z-akce-do-akce 

 

Vyvrcholením jarní řady festivalu Musica Holešov bude velkolepé uvedení všeobecně známé a populární komické opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta v zámecké zahradě.  Představení operního souboru opavského Slezského divadla však překvapí operetní verzí, která byla vlastně tou původní, než ji Smetana znovu přepracoval.

„Děj opery nás přenese na staročeské posvícení, které se nebude odehrávat jen na podiu, ale vlastně v celém prostoru zahrady a ještě než začnou první tóny předehry, návštěvníci se již od 19. hodiny setkají s řadou milých překvapení a také posvícenského pohoštění tradičními koláčky, preclíky a pitím. Když vyjde počasí, bude tento večer patřit určitě k nezapomenutelným zážitkům,“ věří pořadatelé. A my věříme také. Jste všichni srdečně zváni.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star