Žáci se utkali v soutěži Mladý zahrádkář

Není pochyb o tom, že mladí lidé nesedí jenom u počítačů, ale zajímají se také o přírodu, všímají si a mají znalosti. Dokázali to při Okresním kole soutěže Mladý zahrádkář, kterou uspořádala Základní organizace Českého zahrádkářského svazu Holešov neboli holešovští Zahrádkáři.

Soutěžit dorazily na dvě desítky dětí ze tří holešovských základních škol a své zástupce měla také Bystřice pod Hostýnem. Klání zahájil starosta města Holešova Rudolf Seifert. Soutěžící pak měli za úkol poznávat rostliny a úročili své znalosti ve vědomostním testu.

Než odborná porota testy vyhodnotila, odskočili si soutěžící na zámek, kde mimo jiné zhlédli krátký dokumentární film o tom, jak se vyvíjela zámecká zahrada v Holešově. Film zhotovil Ústav zahradní a krajinářské architektury, Zahradnická fakulta, Mendelova univerzita v Brně  v rámci projektu Ministerstva kultury - Národní kulturní identita II - České zahradní umění a krajinářská architektura v kontextu evropského vývoje. Film sdílime s laskavým svolením autorů. https://www.youtube.com/watch?v=Q7iJUnQ426c

Poté už následovalo slavnostní vyhlášení a ocenění soutěžících. Všichni si odnesli hezké dárky v podobě knihy a dalších drobností.

V kategorii „mladší žáci“ zvítězila Natálie Sedlaříková z 1. ZŠ Holešov, kategorii "starších žáků" pak ovládla Anna Trhlíková taktéž z 1. ZŠ Holešov. Blahopřejeme.

Hana Helsnerová

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star