Rohálovská 50 - jarní „čarodějnická“ srdcovka

Závod horských kol Rohálovská 50 je už kultovní záležitostí, letos šlo o 13. ročník. Vzhledem k datu konání 30. dubna byl nazván jako čarodějnický. A díky krásnému počasí, skvělým sportovním výkonům a neskutečné atmosféře byl opět více než úspěšný.

Prusinovice již od rána ožily dětskými závody. Kategorie byly hojně zastoupeny a děti bojovaly velmi statečně. Nejstarší závodníci dětských kategorií zvládli i kopcovitý terén, na ty nejmladší pak čekala příjemná rovinka fotbalového hřiště.

Po dětských závodech následovalo řazení více než šesti set závodníků do startovního koridoru hlavního závodu. Nervozita stoupá a přesně v půl jedné na trať vyráží ženy, muži, mladí, staří, profesionálové i hobby jezdci. Adeptů na vítězství bylo více, pro zlatý potlesk si ale nakonec přijel v rekordu trasy Lubomír Petruš (D2mont Merida) v čase 1:36:47, v ženské kategorii zvítězila Dorka Ševčíková (4EVER CYKLOBULIS) v čase 2:04:54.

Další výsledky najdete zde: https://my.raceresult.com/187287/results?fbclid=IwAR1CEWN1PpqIqf_WPYhRsHSiLCGdZQkCFp__r09QPJZXjZTBVRykhMatHM8

Podle zběžného průzkumu se závodníkům jelo dobře a spousta z nich si vylepšila svoje osobní rekordy. Není divu, hnala je kupředu síla závodu i obrovská fanouškovská podpora, jakou je Rohálovská 50 pověstná. Neméně pověstná je také tradiční afterparty, kdy to v Prusinovicích žije až do pozdních večerních hodin. Letošní ročník nebyl výjimkou a pouze se potvrdilo, že pro domácí i přespolní je tento závod „jarní srdcovkou“.  

Z Rohálovské 50 vznikl speciální čarodějnický díl Holešov TV: https://www.holesovtv.cz/sport/89-specialni-carodejnicky-dil

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star