Hlášení městského rozhlasu 4. - 5. 5. 2022

Srdečně zveme občany města na hlavní oslavy 700. výročí povýšení Holešova na město, které proběhnou ve dnech 5. až 15. května. V pátek 6. května se dopoledne v zámku uskuteční Majáles středních škol, v 15,30 hodin na městském hřbitově pietní akt k výročí osvobození města, v 16,30 budou na náměstí Dny města slavnostně zahájeny a bude otevřena outdoorová výstava nazvaná „Sedm století města“. V 17,00 hodin se po odtroubení slavnostních fanfár z věže farního kostela uskuteční první z historických exkursů – První století města a co bylo předtím před farním kostelem, v 19,00 v kině Svět proběhne divadelní premiéra představení „Když Zuzana není sama doma“ a rovněž od 19,00 se na nádvoří zámku uskuteční Zámecká májová zábava. V sobotu 7. května bude na náměstí řemeslný a farmářský jarmark a od 10,30 hodin na nádvoří zámku nabídka regionálních produktů. Od 14,30 hodin v prostorách zámku proběhne workshop pro děti s panenkami, zdobením perníčků a výrobou hraček, v 15,00 hodin v Sala terreně slavnostní ocenění osobností města, od 15,00 do 18,00 bude na nádvoří zámku vyhrávat dechová hudba Dúbravanka, v 17,00 hodin se po odtroubení slavnostních fanfár z věže farního kostela uskuteční druhý historický exkurs – druhé století města – holešovský hrad v prostorách zámku s vystoupením středověkých bojovníků a v 18,00 bud zahájena v zámecké galerii výstava „Panenky – příběh života“. V neděli 8. května se v 9,30 hodin uskuteční ve farním kostele poutní mše ke sv. Janu Sarkandrovi za účasti biskupa Nuzíka a profesora Piťhy, před kostelem bude vyhrávat Holšeovská muzika. Odpoledne proběhne na stadionu Míru Sportovní den pro celé rodiny a v zámecké zahradě Billa sportovní odpoledne, na nádvoří zámku Billa kuchařská show s vítězem Mesterchef Česko Romanem Stašou. V 15,30 se ve velkém sále zámku uskuteční koncert tří dětských sborů nazvaný „Z pohádky do pohádky“. V 15,00 hodin se v kostele sv. Anny a v Pamětní síni sv. Jana Sarkandra uskuteční vzpomínka na sv. Jana Sarkandra s prof. Petrem Piťhou a  poté koncert v kostele sv. Anny a u Památníku Smíření. V 17,00 hodin se po odtroubení slavnostních fanfár z věže farního kostela uskuteční třetí z historických exkursů – Třetí století města s komentovanou prohlídkou českobratrské věže kostele sv. Anny.

V souvislosti s konáním jarmarku bude v sobotu 7. května uzavřené z části náměstí Dr.E.Beneše. Prosíme řidiče, aby na náměstí neparkovali od pátku 6. května od 22,00 hod.  do soboty 7. května do 15,00 hod.

Technické služby Holešov oznamují, že od středy 11.5.2022 do soboty 14.5.2022 bude odpadové centrum zavřeno pro odkládání odpadu.

Holešovští házenkáři srdečně zvou na jarní  utkání  II. ligy mužů Jižní Morava proti TJ Sokol Telnice v neděli 8. května  od 13,00 hodin ve sportovní hale ve Smetanových sadech. Protože se jedná o poslední soutěžní utkání sezony, bude připraveno bohaté občerstvení a bezplatná ochutnávka piva Maxmilian

Fotbalový zápas mezi SFK ELKO Holešov „A“ a 1. FC Viktorie Přerov se koná v sobotu 14. května od  16,30 hodin na hřišti Střelnice a zápas mezi SFK ELKO Holešov „B“ a FC Kostelec se koná v neděli 15. května od 10,15 hodin na hřišti Všetuly

 Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie, a to ve středu 11. května od 7,30 do 14,30 hodin v části Žop a v pátek 20. června od 7,30 do 14,00 hodin v části ulice Růžičkova ve Všetulích.  Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star