Festival holešovského sportu jako letošní novinka

Vůbec poprvé v Holešově proběhne festival holešovského sportu, což bude jakási burza toho, jakým způsobem je v Holešově možné sportovat. Festival se bude konat v rámci oslav 700 let města Holešova dne 8. 5. 2022. Během nedělního odpoledne se budou na stadionu Míru prezentovat sportovní kluby, spolky a organizace. Představí se ATLETIKA, FLORBAL, FOTBAL, SOKOL, HÁZENÁ, OREL, CYKLISTIKA, ORIENTAČNÍ BĚH, ŠACHY, VZPÍRÁNÍ a LETEČTÍ MODELÁŘI. Připraveny jsou ukázky jednotlivých sportů, ukázky tréninkových aktivit, zájemci mohou pohovořit s trenéry a sesbírat důležité informace.

V rámci sportovního odpoledne bude probíhat zajímavý závodní program, kdy se představí významní juniorští sportovci. „Přivítáme dva juniorské mistry světa z loňského roku - Honzu Doležálka v kladivu a Fandu Doubka v desetiboji (U nás půjde kouli a tyčku.), a na poslední chvíli pozvání přijala i Dorota Skřivanová - 5. z nedávného halového MS v Bělehradě, která si v Holešově v rámci svých prvních letošních startů pod otevřeným nebem zvolila trojboj - vrh koulí, 100 metrů překážek a skok vysoký. Z pohledu atletiky se tedy bude jednat o zajímavou směsici dětských závodů a několika vybraných disciplín s účastí českých reprezentantů,“ vysvětluje garant této akce a trenér atletiky Jakub Hřib.

Celá akce vyvrcholí charitativním během na 700 metrů.

Akce je určena pro všechny věkové kategorie, zájemci si budou moci jednotlivé disciplíny také vyzkoušet. Připraveno bude bohaté občerstvení, a jelikož bude probíhat zábavný program také na nádvoří zámku, obě akce propojí vláček pacifik, jakožto atrakce pro děti a rovněž jako dopravní prostředek na trase stadion - zámek a zpět.

Jste všichni srdečně zváni.

Hana Helsnerová

festival-holesovskeho-sportu-final.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star