Dny města Holešova – sobota 7. května

Přestože nás v ranních hodinách zradilo počasí, což byl důvod pro zrušení plánovaného jarmarku, byla sobota dalším vydařeným dnem městských oslav.

Sobotní program byl soustředěn do prostor zámku, kde si na své přišli všichni – od těch nejmenších až po starší návštěvníky, pokud navíc mají rádi dechovku, bylo to pro ně dnes to pravé ořechové. Sobota se nesla v duchu folklóru, a to hlavně proto, že jsme měli tu čest u nás přivítat krojovanou delegaci z Valašských Klobouk v čele s jejich starostkou a poslankyní Eliškou Olšákovou. Delegace k nám dorazila v souvislosti s otevřením letošní největší výstavy „Panenky – příběh života“. Autorka této výstavy je totiž obyvatelkou právě Valašských Klobouk.

Celý příběh vzniku výstavy je zajímavý a ve zkratce by se dalo říci, že šlo o to, že „slovo dalo slovo“ a my se nyní můžeme těšit z poutavé výstavy panenek paní Aleny Dynkové v nádherném aranžmá Lenky Jagošové. Výstava, ve své světové premiéře, v Holešově potrvá do konce prázdnin. https://www.holesov.cz/sdileny-clanek/mks/878-je-to-laska-na-cely-zivot-rika-sberatelka 

Na nádvoří po celé odpoledne vyhrávala dechová hudba Dúbravanka, nabízeny byly regionální produkty a probíhaly workshopy pro děti. Ty si mohly zkusit vyřezávání lupínkovou pilkou, zdobení perníčků nebo tvoření panenek. 

Součástí dne bylo tradiční slavnostní oceňování osobností města Holešova. Oceněno bylo celkem 16 osobností, hlavní ocenění získal pan Ivo Kurečka. O hudební doprovod se postarala Petra Bradáčová a Martina Studená. Reportáž a fotogalerii k oceňování osobností najdete zde: https://www.holesov.cz/3088-slavnostni-ocenovani-osobnosti-mesta-holesova-za-rok-2021.html

V rámci představování 7 století našeho města proběhla prohlídka historických sklepů zámku a komponovaný pořad v podání skupiny Wild western Holešov.  

Neděle bude patřit sportu, kuchařskému umění a samozřejmě také maminkám. Ráno proběhne slavnostní mše svatá k poctě sv. Jana Sarkandra.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star